87 4- Indien de bouw van een schip zoover is gevorderd, dat de inbranding of aanbrenging in- of aan het schip zelf kan geschieden, kan toepassing van het vorig lid worden gevraagd. 5. Indien bij herstelling of verbouwing van een schip de in het eerste lid genoemde merken zijn verwijderd of beschadigd, zal de hersteller of verbouwer het schip niet mogen afgeven, voordat deze merken weder volledig zijn aangebracht. Artikel 9. Aan den Staat zal voor iedere inbranding of aanbrenging van de merken in het vorig artikel bedoeld, een recht verschuldigd zijn, waarvan het bedrag door Ons zal worden bepaald, en bovendien een bedrag voor vergoeding van reis- en verblijfkosten van den met de inbranding belasten scheeps meter overeenkomstig de daarvoor geldende bepalingen. Artikel 10. 1. Degene, die van een schip, als in artikel 1 bedoeld, de teboekstelling vraagt, zal verplicht zijn eene verklaring van eigendom in te leveren, welke verklaring in het register van schepen zal worden overgeschreven. 2. Indien een schip aan meer dan één persoon behoort, zal de voor noemde verklaring de opgave bevatten van den naam en van de aandeelen van iederen mede-reeder of mede-eigenaar. Artikel 11. Hij, die de teboekstelling van een Nederlandsch zeeschip in het scheepsregister vraagt, zal daarbij overleggen eene schriftelijke, door den bevoegden rechter goedgekeurde, verklaring, dat het schip is een Neder landsch schip, welke verklaring met de aanvraag van teboekstelling wordt overgeschreven. 2. De verklaring moet onderteekend zijn door dengene, die de teboek stelling vraagt, of diens wettelijken vertegenwoordiger, of, wanneer de aan vraag geschiedt door eene reederij, waarin eene boekhouder is aangesteld, eene vennootschap onder eene firma, eene commanditaire vennootschap, of eene naamlooze vennootschap, door den boekhouder, door een behee- renden vennoot of door een bestuurder. 3. Zij moet bevatten a. den naam van het schip met vermelding van het gebruik, waartoe het is bestemd, en van zijn inhoud b. de aanduiding van de samenstelling en de inrichting van het schip en van de kracht en de inrichting der werktuigen tot voortbeweging, in dien het wordt voortbewogen door mechanische kracht; c. eene opgave van den tijd en de plaats van bouw, tenzij deze niet

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 87