88 bekend zijn, alsmede, wanneer het schip reeds als schip in aanbouw is teboekgesteld of reeds vroeger was teboekgesteld.'van den naam en het nummer van het kantoor, alwaar die teboekstelling is geschied. In geval de tijd en de plaats van bouw of eene vroegere teboekstelling niet bekend zijn, moet een en ander worden opgegeven. 4. Teneinde de goedkeuring der verklaring te verkrijgen, levert de onderteekenaar bij de rechtbank, binnen welker gebied de teboekstelling zal worden gevraagd, de goed te keuren verklaring in onder bijvoeging van a. den meetbrief, afgegeven volgens de bestaande wettelijke voorschriften; b. den bijlbrief, den koopbrief dan wel eenig ander bewijsstuk van eigendom c. de bescheiden, welke bovendien ter beoordeeling van de nationaliteit van het schip noodig zijn. 5. Wanneer een of meer van deze stukken ontbreken, onvolledig zijn, of niet in overeenstemming met elkander of met de aangeboden verklaring, of wel, wanneer daaruit niet blijkt, dat het schip is een Nederlandsch zeeschip, wordt de goedkeuring der verklaring geweigerd, ten blijke waar van op de verklaring de met reden omkleede weigering wordt gesteld. 6. De goedkeuring wordt op de verklaring zelve aangeteekend. Artikel 12. 1. Hij, die de overschrijving vraagt van eene akte van eigendom of van eene akte, houdende een rechtstitel van eigendomsovergang, van een teboekgesteld Nederlandsch zeeschip, zal daarbij overleggen eene schrifte lijke door den bevoegden rechter goedgekeurde verklaring van den ver krijger, dat het schip na de overschrijving van de akte de hoedanigheid van Nederlandsch schip zal behouden, welke verklaring met de daarop gestelde goedkeuring zal worden overgeschreven. Het tweede en derde lid van het voorgaand artikel zijn op de verklaring van toepassing. 2. Teneinde de goedkeuring der verklaring te verkrijgen, levert de onderteekenaar bij de rechtbank, binnen welker gebied het schip is teboek gesteld, de goed te keuren verklaring in onder bijvoeging van: a. de akte, bedoeld in lid 1, of een authentiek afschrift daarvan; b. de bescheiden, welke bovendien ter beoordeeling van de nationaliteit van het schip noodig zijn. 3. Wanneer een of meer van deze stukken ontbreken, onvolledig zijn, of niet in overeenstemming met elkander of met de aangeboden verklaring, of wel, wanneer daaruit niet blijkt, dat het schip na de overschrijving der akte, onder a. genoemd, de hoedanigheid van Nederlandsch schip zal be houden, wordt de goedkeuring der verklaring geweigerd, ten blijke waarvan op de verklaring de met reden omkleede weigering wordt gesteld. 4. De goedkeuring wordt op de verklaring zelve aangeteekend.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 88