89 Artikel 13. 1. Elke akte van eigendom en elke akte, houdende een rechtstitel van eigendomsovergang, een teboekgesteld schip betreffend, moet bevatten a. den naam van het schip met vermelding van het gebruik, waartoe het is bestemd, en van zijn inhoud b. de aanduiding van de samenstelling en de inrichting van het schip en van de kracht en de inrichting der werktuigen tot voortbeweging, in dien het wordt voortbewogen door mechanische kracht; c. den naam en het nummer van het kantoor, alwaar die teboekstelling is geschied, met aanduiding van de rubriek, in artikel 1 bedoeld. 2. In geval de over te schrijven akte deze opgaven niet volledig in houdt, kan hierin worden voorzien door eene aan den voet dier akte gestelde aanvullende verklaring, door of namens de belanghebbenden onderteekend. Bij gebreke van die verklaring wordt de overschrijving geweigerd. 3. De bepalingen van dit artikel vinden voor de processenverbaal van inbeslagneming van teboekgestelde schepen overeenkomstige toepassing. Artikel 14. Hij, die de teboekstelling in het scheepsregister vraagt van een schip, dat voor zeevisscherij of kustvisscheiij wordt gebezigd, zal daarbij over leggen het bewijs, dat het schip is ingeschreven in een van de registers, bedoeld in artikelen 8 en 11 der wet van 6 October 1908 {Staatsbladn°. 311). Artikel 15. 1. Zij, die voor de eerste maal de teboekstelling van een schip in het scheepsregister vragen, zijn vrij in de keuze van het hypotheekkantoor, behoudens het bepaalde in artikel 7. 2. De volgende overschrijvingen, hetzij voor het geheel, hetzij voor een aandeel, en de inschrijvingen, dit schip betreffende, zullen alleen kunnen geschieden aan het hypotheekkantoor, alwaar de eerste teboek stelling heeft plaats gehad. 3. Te dien einde zullen in de akten van eigendom, in de akten, houdende een rechtstitel van eigendomsovergang, in de processenverbaal van inbeslagneming, in de stukken, waarbij aanteekening van de toestemming tot doorhaling of eene andere aanteekening wordt gevraagd, in de hypotheek akten en in de borderellen, de naam en het nummer worden vermeld van het hypotheekkantoor, alwaar de eerste teboekstelling heeft plaats ge had, benevens de rubriek, bedoeld in artikel 1. 4. Ingeval zulks niet is geschied, zullen de belanghebbenden gehouden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 89