Qi moet bij de borderellen worden gevoegd, de verklaring van een beëedigden scheepsmeter, dat de bouw van het schip nog niet is voltooid. Artikel 18. 1. De hypotheekbewaarder behoudt een der borderellen, teneinde dit in zijn dagregister in te schrijven onder de dagteekening van de overgave. 2. Hij geeft onmiddellijk aan dengene, die de inschrijving verzocht heeft, het andere borderel terug, aan den voet van hetwelk hij den dag der overgave vermeldt. 3. Indien zulks gevorderd wordt, is hij verplicht om uiterlijk binnen vier en twintig uren op dat borderel het nummer bij te voegen, waaronder de inschrijving op zijne registers heeft plaats gehad. Beide verklaringen worden door hem gedagteekend en onderteekend. Artikel 19. x. Bijaldien uit de registers blijkt, dat een en hetzelfde schip op ver schillende hypotheekkantoren is teboekgesteld, zal de bewaarder van het Hoofdkantoor daarvan aan de hypotheekbewaarders, wien zulks aangaat, opgave moeten doen laatstgemelden zijn verplicht om die opgave terzijde van de teboekstellingen te vermelden. 2. De bewaarder van het Hoofdkantoor beslist, welke teboekstelling gehandhaafd blijft. Hij draagt zorg, dat bij de gehandhaafde teboekstelling alles wordt vermeld, wat bij de vervallen teboekstellingen is vermeld, en dat de vervallen teboekstellingen worden doorgehaald met verwijzing naar de door hem genomen beslissing. Hij maakt van zijn bevinding een proces-verbaal op en zendt dit aan het Openbaar Ministerie. Artikel 20. 1. De aangifte, bedoeld in artikel 316, tweede lid, van het Wetboek van Koophandel, wordt ter overschrijving aangeboden aan het kantoor, waar het schip is teboekgesteld, met aanduiding van de rubriek, waartoe het schip behoorde en van de merken, waarmede het was gebrand. 2. Voor die aangifte wordt een formulier gebezigd. 3. Indien een schip, hetwelk voor zeevisscherij of kustvisscherij wordt gebezigd, of hetwelk de rivieren en binnenwateren bevaart, ie is ver gaan of door zeeroovers of vijanden genomen, 2e wordt gesloopt of 3e voor toepassing van artikel 667 van het Wetboek van Koophandel is in aanmerking gekomen, zal daarvan aangifte moeten geschieden door een der in artikel 317 van het Wetboek van Koophandel genoemde per sonen op de wijze in het eerste lid voorgeschreven, waarna de teboek stelling wordt doorgehaald. 4. Wanneer den bewaarder blijkt, dat eenige omstandigheid de door haling van de teboekstelling van een schip wettigt, wendt hij zich tot de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 91