92 rechtbank, binnen welker kring zijn kantoor is gelegen, met het verzoek hem tot ambtshalve doorhaling machtiging te verleenep. 5. Bij het daartoe strekkende, door hem onderteekende, verzoekschrift voegt de bewaarder alle bescheiden, welke tot staving daarvan kunnen dienen en te zijner beschikking staan. 6. De machtiging wordt op het verzoekschrift gesteld. Artikel 21. 1. Voor de verrichtingen, welke aan de bewaarders krachtens de wet of krachtens dit besluit zijn of zullen worden opgedragen, zijn verschul digd de rechten, voorgeschreven bij de wet van 3 April 1922 Staatsblad n°. 166). 2. Voor zoover die verrichtingen in deze wet niet zijn voorzien, be palen Wij het bedrag der daarvoor verschuldigde rechten. Artikel 22. 1. Indien een schip, verkregen door het Rijk of eenig openbaar lichaam, bestemd wordt tot den openbaren dienst, zal van die bestemming, indien daarvan niet uit de overgeschreven akte van verkrijging blijkt, schriftelijk mededeeling worden gedaan door of vanwege den verkrijger aan den bewaarder van het kantoor, waar het schip is teboekgesteld. Deze mede deeling wordt ten hypotheekkantore bewaard. 2. In elk geval is de bewaarder zonder machtiging tot doorhaling van de teboekstelling gehouden. Artikel 23. 1. Het geschrift, waarbij een aanteekening in het scheepsregister, welke krachtens het Wetboek van Koophandel, zooals dit is gewijzigd door de wet van 22 December 1924 Staatsblad n°. 573)> kan plaats hebben, wordt gevraagd, behoort in het desbetreffend register te worden over geschreven. 2. De bepalingen van het Koninklijk Besluit van 1 1 Maart 1840 Staatsblad n°. 6) vinden overeenkomstige toepassing ten aanzien van de doorhaling van die aanteekeningen. 3. Akten, houdende toestemming tot doorhaling van overschrijvingen, inschrijvingen of aanteekeningen worden niet overgeschreven, doch ten hypotheekkantore genommerd en bewaard. Artikel 24. Indien in de gevallen van de artikelen 1, 20 en 22 de teboekstelling is doorgehaald, zullen niettemin de doorhalingen van hypothecaire in schrijvingen, processen-verbaal van inbeslagneming en aanteekeningen in de vroegere teboekstellingen kunnen geschieden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1926 | | pagina 92