Bouwland, 5 klassen van f 100 tot f 900 per ha Grasland, 9 600 3000 Miedendijk, 4 10 800 Wegen, Water, 1 klasse 10. «De schatters hadden nu tot taak de klassegrenzen op het terrein zichtbaar aan te geven, waarna de landmeter deze grenzen op de gebruikelijke wijze moest inmeten. Het opsporen der klassegrenzen moest veelvuldig geschieden, door met de schop telkens proefgaten te maken». «Nadat de schatting gereed was en de uitkomsten met behulp van schattingskaart en schattingsregister «ter visie» waren gelegd, kon ieder belanghebbende zijne bezwaren indienen. Het stemt tot tevredenheid, dat geen bezwaren bij de plaatselijke Commissie werden ingediend; trouwens dit vond nog in geen der onder handen zijnde blokken plaats.» T. Polêe. (Slot volgt.) INTERNATIONALE LANDMETERSFEDERATIE. Een kort overzicht moge hier den lezers geboden worden van den toestand der Int. Landmetersfederatie, welke in October 1926 bij het Congres te Parijs definitief is tot stand gekomen en waartoe de Vereenigitig voor Kadaster en Landmeetkunde ingevolge het besluit der alg. vergadering van '26 is toegetreden. Deze aflevering, verschijnend vóór de aanstaande jaarvergadering, lijkt mij daartoe de geschikte gelegenheid, van welke tevens gebruik zal worden gemaakt om een vertaling van de statuten te publiceeren. De statuten zijn aangenomen in een vergadering op 17 Oct.'26 gehouden tijdens het congres te Parijs. Vergelijkt men ze met het ontwerp van den heer Danger (T. v. K. en L. 1926 p. 21), dan moet men getuigen, dat door het voorloopige comité onte genzeggelijk verbeteringen zijn aangebracht, maar dat zij toch nog wel de sporen dragen van een gehaaste werkwijze. Ingevolge een bepaling ervan verblijft het voorzitterschap en het secretariaat der Federatie tot het volgende congres aan de Union des Géomètres Experts fran9ais. Daarmede blijft dus de zetel der Federatie voorloopig te Parijs. De Fransche vereeni- ging heeft voor het Permanente Comité aangewezen het volle 136

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 136