aantal van 5 afgevaardigden, van wie Jarre het voorzitterschap der Federatie bekleedt, Butault de functie van secretaris-gene raal en Mora die van penningmeester. Het Bestuur onzer Vereeniging wees aan om zitting te nemen twee leden, ondfergeteekende als vice-voorzitter en den heer Oosterman als secretaris. Opgemerkt zij dat van het verschil, dat in de statuten gemaakt wordt tusschen Permanent Comité en Centrale Commissie, in het leven der Federatie nog niet veel is gebleken. De Federatie telt twee eereleden: in de feestelijke zitting tijdens het congres werd de voorzitter van het voorloopig comité, de heer Roupcinsky benoemd tot eere-voorzitter der Federatie (met deze mededeeling herstel ik een onwillekeurig verzuim in mijn vroeger gegeven verslag van die zitting) en in een bijeenkomst van het Permanent Comité op 16 Dec. '26 werd uit naam van 9 vereeni- gingen de heer R. Danger benoemd tot eere-vice-voorzitter, wegens zijn verdiensten voor de internationale toenadering tusschen de vakgenooten en zijn toewijding voor de totstandkoming der Federatie. Het Permanent Comité heeft daarna vergaderd op 27 Juni 1927. Op de agenda kwamen voor, naast een verslag van den finan- cieelen toestand, voorstellen tot verhooging der contributie; verder zouden de besprekingen loopen over de verwezenlijking van de op het congres geformuleerde wenschen, over toetredingen tot het lidmaatschap in de toekomst en over de keuze van de plaats voor het in 1930 te houden congres. Het Intern. Institnut voor In- tellectueele Samenwerking had wederom een mooie zaal voor deze bijeenkomst beschikbaar gesteld en de Fransche vereeniging bood vóór den aanvang den vreemden afgevaardigden een wel verzorgd déjeuner aan. Van de volgende 10 landen zijn de vereenigingen aangesloten, met te zamen ongeveer 4400 leden-landmeters, (en hebben de entréegelden en contributies gestort): België, Engeland, Frank rijk, Joegoslavië, Letland, Nederland, Polen, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Zwitserland. Uit het financieel verslag bleek, dat op 27 Juni 1927 een batig saldo in kas aanwezig was van Fr. frs 23919,50. De kosten van het congres en van de ad ministratie tot dien datum waren voldaan, met dien verstande 137

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 137