138 evenwel, dat bij de erfenis van het congres de nog niet vervulde verplichting behoort tot publicatie van het officieele verslag ervan. Om aan deze verplichting te voldoen is het batig saldo wellicht niet eens toereikend. De secretaris-generaal had het verslag in manuscript, geheel in de Fransche taal, persklaar ter vergadering gedeponeerd. In het eerste gedeelte (p. 1—340), dat afzonderlijk gepubliceerd zou kunnen worden, is het congres beschreven en zijn de naar aan leiding van de besproken rapporten genomen conclusies opgeno men en ook de belangrijkste voordrachten; het tweede gedeelte (p. 341 952) bevat uitsluitend de ingediende rapporten. De voor een oplage van 500 ex. opgegeven prijzen leken zeer hoog, waarbij wel valt op te merken, dat sommige technische artikelen rijkelijk voorzien waren van teekeningcn. De vergadering besloot de uitgave te doen geschieden met inbegrip van de rapporten, omdat in deze voor een niet gering deel de wetenschappelijke waarde van het congres is gelegen, en om die uitgave mogelijk te maken zou hier en daar nog bekort worden en o.m. nog een beroep worden gedaan op de concurrentie onder de drukkers. Die beslissing is genomen nadat eerst de andere voorstellen, welke het budget raakten, waren afgehandeld. Wat de geld middelen betreft achtte men het noodzakelijk zich op goudbasis te stellen, daarom werden de hieronder genoemde bedragen in de voorstellen tot contributieverhooging uitgedrukt in Zwitsersche francs. Van Fransche zijde was er een voorstel om de contri butie voor elke aangesloten vereeniging (of bond van vereenigin- gen) te doen bestaan in een som van fr. 50 (vast) vermeerderd met fr. 0,25 per lid; dit werd verdedigd met te wijzen op de actie en propaganda, die van de Federatie zal moeten uitgaan verschillende onderwerpen, verleden jaar op het congres aanhan- ging gemaakt, zullen nader uitgewerkt moeten worden, liefst in rapporten vóór het volgende congres. Dit voorstel werd aange vuld met de bepaling, dat als maximum bedrag der totale jaar- lijksche bijdrage zou gelden fr. 500. Van Belgische zijde werd als gevolgtrekking uit voorgelegde berekening en onder verwijzing naar den gedeprecieerden wissel koers van sommige landen voorgesteld de vaste contributie te brengen op fr. 50 en daarboven de evenredige op fr. 0,15 per lid. Namens de Tsjechische vereeniging werd door haar afgevaar-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 138