digde verdedigd het voorstel om de vaste bijdrage te stellen op fr. 80 en de evenredige op fr. 0,10 per lid. Dit werd van ver schillende zijden bestreden, men wenschte de kleine vereenigingen het toetreden niet te beletten. Na hernieuwde overweging van inkomsten en uitgaven bleek, dat de Federatie er met aanneming van het Belgische voorstel zou kunnen komen, vooral als de vereenigingen zelf zorg dragen voor vertalingen, althans zeker van de mededeelingen die van het secretariaat-generaal uitgaan, en als voorloopig, zoolang het officieele congresverslag niet is verschenen, van een jaarlijksch bulletin wordt afgezien. Daarnevens vond het voorstel betreffende het maximum bedrag der bijdrage algemeenen bijval, om toetre ding van de groote vereenigingen mogelijk te maken (deze hebben, ondanks hooge bijdragen, slechts één stem). Met algemeene stemmen (5 aanwezig en 5 door schriftelijke machtiging) werd besloten, dat de jaarlijksche bijdragen voor de aangesloten vereenigingen zullen bestaan in een som van 50 Zw. frs. vermeerderd met 0,15 Zw. frs. per lid, tot een maximum van 500 Zw. frs. waarbij elke nieuw toetredende vereeniging boven dien de verplichting zal hebben, welke ook op de reeds aange sloten vereenigingen heeft gerust, een entrée te betalen van 500 Fr. frs. (of 100 Zw. frs.). De op het congres door de commissies der vier werkvergade ringen geformuleerde «wenschen» zijn in verkorten vorm reeds vermeld bij het verslag daarvan in dit Tijdschrift. Wij vestigen nog eens de aandacht op de wenschen geuit resp. in de ie en in de 4e commissie: een rapport ter documentatie uit ieder land om te komen tot eenheid in de teekens op de kaarten, in 't bijzonder bij de topografische, en een rapport uit ieder land over het eigen kadaster; vóór 1 Juli 1928 worden deze gaarne ingewacht bij het Bestuur der federatie. Van Zweden, Hongarije en Estland zijn berichten inge komen, welke toetreding binnenkort doen verwachten. Ook is de Federatie na het congres in briefwisseling gebleven met de groote landmetersvereeniging in Duitschiand (D. V. W.) Ter vergadering werd met voldoening het feit geconstateerd, dat de Voorzitter dier vereeniging in het Z. f. V. van 1 Mei 1.1. een 139

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 139