uitvoerig verslag van het congres heeft gegeven. Zou reeds de alg. vergadering welke van 13 tot 16 Aug. te München wordt gehouden, de tot nu toe door die vereeniging aangenomen af wachtende houding kunnen laten varen en tot toetreding kunnen besluiten, dan zou dit een aanmerkelijke versterking der Fede ratie beteekenen. Samenwerking met de vakgenooten uit een land, waar het peil der landmeetkundige wetenschap zoo hoog staat, zou door alle aangesloten vereenigingen worden toegejuicht. Ten slotte had de vergadering nog te beslissen over de plaats van het in 1930 te houden congres. Twee aanbiedingen waren bij het secretariaat ingekomen, een uit Zwitserland en een uit Polen. Hoewel er stemmen opgingen die pleitten vóór het gaan naar dit jonge land, waar in geodetisch opzicht nog veel tot stand te brengen zal zijn, (de landmetersvereeniging telt er ongeveer 100 leden), besloot de vergadering voor het volgende congres de voorkeur te geven aan Zwitserland, wegens zijn geografische ligging, zijn meertaligheid, en vooral omdat in den brief van de Zwitsersche vereeniging, door reeds verkregen toezegging van regeeringssteun, de meeste waarborgen waren gelegen voor het welslagen. Heines. Statuten. I. Doel der instelling. a. Het vereenigen van de landmeters van alle landen, ter bevordering van de onderlinge gedachtenwisseling over algemeene vakbelangen, door het scheppen van verband tusschen de verschillende bestaande organisaties. b. Het bekend maken van de sociale positie der vakgenooten in ieder land, ten einde elders verworven verbeteringen te kunnen nastreven. c. Het aanmoedigen en ondersteunen van studies en ontdekkingen, welke voor den landmeter van nut zijn. d. Het bevorderen van gewenschte verbeteringen in de opleiding. e. Het vergemakkelijken van de persoonlijke betrekkingen tusschen col lega's van verschillende landen. II. Programma. Ter bereiking van dit doel richt de Internationale Federatie in: a. Internationale congressen, waartoe alle landmeters worden uitge- noodigd. b. Vergaderingen van commissies, in 't bijzonder belast met de bestu deering van een of meer bepaalde onderwerpen. 140

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 140