i4i c. Jaarlijksche bijeenkomsten van afgevaardigden, die belast zijn met het algemeen bestuur van de Federatie. d. Voordrachten, tentoonstellingen en demonstraties om methoden en instrumenten bekend te maken. e. Een jaarlijksch internationaal bulletin, in 't bijzonder dienende om verslag te geven van de bijeenkomsten der Federatie. III. Organisatie. Toelating. Om te kunnen toetreden tot de Federatie moet een ver- eeniging omvatten leden, wier hoofdberoep beantwoordt aan de volgende definitie: Landmeter is hij, die de ligging bepaalt van den grondeigen dom, die topografie, waterpassing, meting van gebouwen of ruilverkave ling in praktijk brengt, die zich bezig houdt met indentificatie, meting of schatting van onroerende goederen of de vastlegging dei' rechten daarop, of die studie maakt van vraagstukken, hetzij technische, juridische of economische, die met de genoemde zaken nauw verband houden. De vereenigingen verleenen hare medewerking bij het nastreven van het doel der Federatie en vormen den schakel tusschen hare leden en de Federatie. Personen die zich bijzonder verdienstelijk gemaakt hebben jegens de Federatie of het vak kunnen tot eerelid worden benoemd. Bestuur. Het bestuur der Federatie is in handen van afgevaardigden, waartoe elk land er één tot vijf aanwijst. Hierbij wordt onder een land (natie) verstaande gezamenlijke provincies, onderworpen aan denzelf den staatkundigen bestuursvorm. Onafhankelijk van het aantal afgevaardigden beschikt elk land slechts over één stem. De Federatie onthoudt zich van elk ingrijpen op politiek of godsdienstig gebied, alsook bij geschillen tusschen verschillende rassen. Een der eerste bezigheden bij de internationale congressen moet zijn het aan wijzen der landen, welke recht hebben op een vertegenwoordiging. In ieder land benoemen de aangesloten vereenigingen hare afgevaar digden naar eigen goedvinden. De afgevaardigden der verschillende landen vormen samen het Per manent Comité der Internationale Federatie. Dit stelt aan de Congressen de toelating van nog niet toegetreden landen voor; het houdt zitting daags vóór de opening van deze congressen en beslecht bij stemming eventueele geschillen; het wijzigt zoo noodig de reglementen, met dien verstande dat veranderingen in de statuten bij het eerstvolgend congres weer aan stemming worden onderworpen; het stelt de begrooting der Federatie vast; het vergadert na de sluiting van een congres om te be slissen welke gevolgen zullen worden gegeven aan de op het congres geuite wenschen en om de geldelijke zaken te regelen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 141