142 Uit elk der delegaties van de verschillende landen worden twee leden aangewezen, een als secretaris en een als adjunct-secretaris; deze leden moeten minstens één taal kennen buiten hunne moedertaal. Zij vormen de Centrale Commissie, waarvan buiten de genoemde leden deel uit maken de voorzitter, een vice-voorzitter en de secretaris-generaal, wier benoeming wordt overgelaten aan het land dat het internationale congres inricht. Het mandaat der leden der Centrale commissie geldt voor den tijdsduur tusschen twee opeenvolgende congressen. De Centrale commissie beheert de financiën der Federatie in overeen stemming met de door het permanente comité goedgekeurde begrooting; zij bereidt de 5-jaarlijksche bijeenkomsten der internationale delegaties voor; zij vat de rapporten der bijzondere commissies samen; zij stelt de dagorde vast der internationale congressen zij werkt samen met de nationale delegatie, die belast is met de inrichting van het internationale congres en stelt met haar de agenda daarvan vast; zij wijst de redactie commissie aan voor het internationale bulletinzij vergadert in beginsel eenmaal per jaar, ter plaatse aangewezen door de meerderheid harer leden. Congressen. De internationale congressen worden gehouden ten minste om de vijf jaar, ter plaatse door het vorige congres aangewezen. In de zelfde stad mag ten tijde van het internationale congres niet tegelijk een nationaal congres worden gehouden. Op de congressen, welke bestemd zijn voor onderlinge gedachtenwisse- ling tusschen de deelnemers, komen aan de orde voordrachten, hetzij van leden der Federatie, hetzij van niet leden. Op het congres kunnen slechts wenschen geuit worden. Geldelijke middelen. Iedere zich aansluitende vereeniging is verplicht als entrée een bijdrage van 500 Fr. frs. te storten. De kosten der Federatie zullen worden bestreden door jaarlijksche bij dragen, waarvan het bedrag gedeeltelijk vast is en gedeeltelijk evenredig is aan het ledental der aangesloten vereenigingen. Huishoudelijk Reglement. De Internationale Federatie zal een huis houdelijk reglement samenstellen. JAARVERSLAG. Verslag van den toestand der Vereeniging en van hetgeen door de vereeniging, in verband met artikel ia der Statuten, is verricht (art. i6a Huishoudelijk Reglement) sinds de Algemeene Vergadering van September 1926. Het aantal gewone leden der vereeniging bedraagt thans

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 142