143 (Juli 1927) 164, het aantal buitengewone leden 41 en het aantal abonnés op het Tijdschrift 31. Voor den financieelen toestand der vereeniging zij verwezen naar de in het huishoudelijk orgaan opgenomen rekening en verantwoording, waaruit blijkt, dat versterking der middelen noodig blijft, zoodat wel voorstellen tot verhooging der contributie onafwendbaar zijn en dan ook in de e.v. algemeene ledenver gadering aan de orde zullen moeten worden gesteld. Van onzen Indischen correspondent den heer A. J. Bruin ontvingen wij bericht, dat hij eene particuliere betrekking aan vaardde. In zijne plaats stelde zich beschikbaar de heer H. J. Valkenhoff te Bandoeng, aan wien ons Bestuur berichtte, dat het gaarne van dit aanbod gebruik maakte om hem als correspondent aan te stellen. Overeenkomstig het besluit der vorige algemeene vergadering trad onze Vereeniging toe tot de Internationale Landmeters federatie. Voor het Congres van 15 t/m 18 October 1926 te Parijs wees ons Bestuur als afgevaardigden aan zijn Voorzitter en den heer J. M. H. Heines. Laatstgenoemde woonde ook als regeeringsvertegenwoordiger het congres bij. Voor het verslag over dit Congres zij verwezen naar het daaromtrent reeds in ons Tijdschrift gepubliceerde. Gevolg gevende aan den wensch der vergadering van 10 September 1926 werd door ons Bestuur gepoogd voor den regeeringsvertegenwoordiger vergoeding van onkosten uit 's Rijks kas te verkrijgen. Uit besprekingen met het Hoofdbestuur bleek evenwel, dat zulks ditmaal niet mogelijk werd geacht; voornamelijk, omdat men nog niet kon beoordeelen of vertegenwoordiging in het beginstadium, waarin de Inter nationale Federatie verkeerde, voor het Rijk voldoende belang zoude kunnen hebben. Op 27 Juni 1.1. woonde de heer Heines een vergadering van het Permanente Comité bij; uit zijn verslag (in deze aflevering opgenomen) blijkt dat de Intern. Federatie zich geleidelijk ontwikkelt. Na correspondentie met den heer Prof. Dr. E. Dolezal, presi dent der Internationale Vereeniging voor Fotogrammetrie en met de heeren I. Boer Hzn. en H. F. van Riel, die onze Vereeniging vertegenwoordigdenophetBerlijnsche Congres, trad onze Vereeni ging toe als lid dezer internationale organisatie, Sectie Duitschland. Ten aanzien van de processen-verbaal van grensregeling worde

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 143