148 mondeling in de eerstvolgende huishoudelijke vergadering kan worden gegeven. Alleen zij hier vermeld, dat deze zaken voor een goed deel den tijd van ons Bestuur in beslag hebben ge nomen en het hebben verhinderd aan andere aangelegenheden veel aandacht te schenken. Hetgeen trouwens onzes inziens ook voldoende wordt gebillijkt door het belang dezer kwestie. Het bestuur ontving van na te melden afdeelingen jaarver slagen, waaraan het volgende is ontleend: Arnhem. Op 1 Januari 1927 bedroeg het aantal leden 12. Vergaderd werd op 2 Maart ter bespreking van de bestuurs- mededeelingen en het nieuwe hoekmeetformulier. Op 2 Juli over de voorstellen voor de algemeene vergadering en op 7 Septem ber ter bespreking van de agenda der algemeene vergadering. Groningen-Drenthe. Deze afdeeling omvattenue alle kantoren der provinciën Groningen en Drenthe werd opgericht den toen December 1926. Voorts werd vergaderd den 27^ Mei 1927 ter bespreking van eventueele voorstellen voor de e. v. algemeene vergadering, de in de divisie Groningen genomen «proef» met processen verbaal van grensregeling en de in de Bijz. Commissie voor Georganiseerd Overleg aanhangige organisatiebesluiten. De secretaris van K. en L. gaf omtrent het laatste punt uitvoerige inlichtingen. De vergadering achtte het noodzakelijk, dat het Bestuur van K. en L. bij den Minister nogmaals krachtige pogingen aan wendt om te geraken tot een zelfstandige afdeeling Hypotheken en Kadaster en besprak de wenschelijkheid om, mocht dit ge lukken, te komen tot eene organisatie van den dienst in den zin van het schema opgesteld door het Bestuur in Februari 1926. Breda. De afdeeling vergaderde op 4 September 1926 en g April 1927. Besproken werden de agenda der Algemeene Vergadering 1926 en de bestuursmededeelingen van 21 Maart 1927 Friesland. Vergaderd werd op 27 Augustus en 15 December 1926 en op 27 Juni 1927. In de eerste vergadering hield de heer Jonas eene interessante lezing over Ruilverkaveling. In de laatste vergadering werden besproken de in te zenden voorstellen voor de algemeene vergadering. Zutphen. Vergaderd werd 25 Juni 1927. Hierbij werd be sproken en stelling genomen tegen de Min. Aanschrijving van 15 Februari 1927.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 148