14 nos. 249, 250, 251 tezamen groot vijf en negentig aren, zestig centiaren, den verkooper in eigendom opgekomen door aankoop blijkens akte op tien Mei achttien honderd drie en negentig verleden, overgeschreven ten hypotheekkantore te Rotterdam den tweeden Juni daaraanvolgende in deel 1106 n°. 88. b. van de lastgeefster Johanna Maria Goudswaard genoemd: twee tuinakkers met water, gelegen in den Prinsenpolder onder de ge meente Hillegersberg, kadaster gemeente Hillegersberg, Sectie A nos. 258, 25Q, 603, 605, 606, 607 en 1247 tezamen groot acht en negentig aren, zeventig centiaren met alle zich daarop bevindende opstallen en getim merten voor zoover eigendom van de verkoopster en met uitzondering van het levenslang vruchtgebruik, hetwelk verkoopster zich voorbehoudt, van voorschreven onroerend goed voor zoover zulks niet bestaat uit zoo danig gedeelte van gemeld nummer 1247, dat voor het geheel eene grootte heeft van zeven en vijftig aren vijftig centiaren, als gelegen is ten Zuidoosten van de lijn die getrokken gedacht moet worden over de volle breedte op een afstand van vijf en dertig meters van en evenwijdig aan de grens van dat nummer met den openbaren weg. Der verkoopster in eigendom opgekomen door toescheiding blijkens akte van boedel scheiding op 16 Januari negentien honderd vier voor den destijds te Hillegersberg gevestigden notaris verleden en bij uittreksel overgeschreven ten hypotheekkantore te Rotterdam den veertienden Februari daaraan volgende in deel 1468 nummer 34. Deze verkoopen en koopen zijn aangegaan voor zoover het sub. a omschrevene aangaat om en vooor den prijs van vijf duizend vier honderd gulden (f 5400.—) en voor zoover het sub. b omschrevene aangaat om en voor den prijs van vier duizend drie honderd gulden f 4300.welke koopsommen de comparant-verkooper zoo voor zichzelven als voor zijne lastgeefster verklaart bij deze geheel van den kooper te hebben ont vangen, hem deswege bij deze akte volledig kwijting en décharge ver- leenend zonder eenig voorbehoud hoegenaamd ook en voorts onder de navolgende Voorwaarden en Bepalingen. 1. Als uitweg ten behoeve van het in vruchtgebruik verblijvend onroe rend goed enz. 2. enz. 3. enz. 4. enz. De comparant sub 2°. genoemd verklaart wijders de rechten voor hem voortspruitende uit deze overeenkomst over te dragen als volgt A. Aan den comparant sub 30. genoemd, Johannes Gerrit van den Oever, voor zoover betreffende de Oostelijke helft van het gedeelte

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 14