f 15.(thans f 12.50). Daar het niet zeker is, dat dit voorstel zal worden aangenomen, is een dubbele begrooting van 1928 opgemaakt, waarvan de eerste is gebaseerd op 166 gewone en 30 buitengewone leden, terwijl bij de tweede met de mogelijk heid van het bedanken van enkele leden rekening is gehouden. Wegens het verlies van enkele abonnés in 1927 zijn de posten C en D lager geraamd dan de opbrengst in 1926. Ook het aantal advertenties is iets verminderd. Het was noodzakelijk in de begrooting een vermoedelijk tekort over 1927 op te nemen. Het reeds bestaande tekort 1926 van ongeveer f 150.— zal, naar het zich laat aanzien, in dit jaar grooter worden. De contributie-verhooging zal dus in 1928 grootendeels moeten dienen tot delging van dat tekort, terwijl dan in de volgende jaren het vereenigingshuishouden wat minder bekrompen kan zijn, dan dit noodgedwongen het geval is. Op de eerste begrooting is vooral het Tijdschrift besnoeid, daar op enkele posten niet kan worden bezuinigd, en op de overige weinig, omdat ze op de tweede begrooting reeds zoo laag mogelijk zijn geraamd. Tenslotte deelt het bestuur mede, dat het een eventueele ver hooging van de contributie der buitengewone leden aan de Algem. Verg. wenscht over te laten. Juli 1927. Het Bestuur. Onderlinge Ziekteverzekering der Hoogere Rijksambtenaren. waarbij aangesloten de R.K. Leerarenvereen. «St. Bonaventura», de Alg. Vereen, van Leeraren bij het Middelbaar Onderwijs, de Ver. van Onderwijzend Personeel aan Protestantsch Christelijke Kweekscholen; de Christelijke Officierenvereeniging. De Gezinspolis is de ideale polis gebleken. In het eerste jaar van het bestaan der «O. H. R. A.» is reeds gebleken, dat de in Juni 1926 ingevoerde gezinspolis voor ziekenhuis en operatiekosten, de ideale polis is. Iedere maand toont het aantal van hen, die een verzekering aangaan bij de «O. H. R. Aeen steigende lijn. Kan het ook anders bij een dergelijke verzekering, voortgekomen uit de behoeften 152

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 152