'53 en wenschen, die reeds lang in ambtenaars- en leeraarskringen gevoeld werden? Want immers de voordeelen van de «O. H. R. A.» zijn: 1. een eigen onderling instituut van ambtenaren en leeraren, 2. medezeggenschap van den verzekerde zelf over de bestemming der ontvangen premiën en regeling der schaden, 3. snelle en coulante behandeling der schadeuitkeeringen door de administratrice, 4. eigen medische adviseur, 5. geen verplichte keuring bij het aangaan van een verzekering, slechts nauwkeurige invulling van een aanvraagformulier dat door eigen medische adviseur beoordeeld wordt, 6. geen tallooze beperkende voorwaarden voor de schadeuitkeeringen geen chicanes. Voordeelen van het premietarief voor een geheel gezin zijn: 1. een premie voor een geheel gezin, 2. na twee maanden recht op uitkeering voor het volle ver zekerd bedrag, 3 na 16 jaren hebt gij een even groot bedrag aan premiën betaald, als waarop gij na 2 maanden verzekerd te zijn, voor alle leden van Uw gezin, recht hebt, 4. uitkeering tegen de kosten, voortvloeiend zoowel uit ziekte als ongeval, 5. premiebetaling per 3 maanden, .6 maanden of 12 maanden, naar keuze, 6. vrije keuze van ziekenhuis en operateur, 7. uitkeering 6 weken per jaar voor het heele gezin, dus ook bijv. voor 6 personen ieder één week, 8. voor alleenstaande personen en kinderen boven 18 jaar speciale tarieven, 9. ook operaties, niet in een ziekenhuis verricht, worden vergoed. Premie voor f 150.operatiekosten en f 5.- per dag zieken huis gedurende 42 dagen f 22.10 \oor een heel gezin, ongeacht het aantal personen, waaruit dit bestaat. Voor verzekering van hoogere bedragen premiën op aanvrage. Verzekering ziekenautovervoer f 0.90 per jaar voor een heel gezin. Vergoeding voor ziekenhuisverpleging bij besmettelyke ziekte f 4.50 voor een uitkeering van f 5.per dag gedurende 42 dagen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 153