15 van nummer 1247 als gelegen is tusschen den openbaren weg en de ten noordwesten daarvan op een afstand van vijf en dertig meters liggende lijn, ter grootte van ongeveer vijftien aren, welke comparant de over dracht der bedoelde rechten op dit onroerend goed verklaart aan te nemen en zulks voor de som van vijftien honderd gulden (f 1500. B. Aan den comparant sub 40. genoemd, Cornells Marinus Jansen, voor zoover betreffende de onverdeelde helft in de westelijke helft van het gedeelte van nummer 1247 als gelegen is tusschen den openbaren weg en de ten noordwesten daarvan op een afstand van vijf- en dertig meters liggende lijn ter grootte van ongeveer vijftien aren, en in de nummers 249, 250 en 251 tezamen groot vijf en negentig aren, zestig centiaren, welke comparant de overdracht der bedoelde rechten op dit onroerend goed verklaart aan te nemen en zulks voor de som van drie duizend vier honderd en vijftig gulden (f 3450. De comparanten sub' 2°. en 40. verklaren nog dat op gemelde weste lijke helft van het zuidoostelijk deel van nummer 1247 voor gezamenlijke rekening reeds een dubbel woonhuis is gesticht, welk gebouw door hen op heden wordt geschat eene verkoopwaarde te hebben van acht duizend gulden. De comparant sub 2°. erkent de bij A en B vermelde koopsommen te hebben ontvangen, den comparanten sub 30. en 40. deswege bij deze akte volledig kwijting en décharge verleenend zonder eenig voorbehoud hoegenoemd ook. De comparant sub i°. verklaart zoo voor zichzelven als voor zijne last- geefster, in verband met de voren omschreven overdracht van rechten, ter voldoening van de op hen rustende verplichting tot levering, den vollen, vrijen en onvoorwaardelijken eigendom van het verkochte, even wel onder voorbehoud van het uitgezonderd bovenomschreven recht van vruchtgebruik, over te dragen, voor zoover betreffende het sub A om- schrevene aan den comparant sub 30. en voor zoover betreffende het sub B omschrevene aan den comparant sub 40. en erin toe te stemmen dat deze akte wordt overgeschreven ten hypotheekkantore, welke over schrijving de koopers kunnen bewerkstelligen zonder de medewerking van de verkoopers. Eindelijk verklaren comparanten dat het recht van overdracht werd geheven op eene verklaring, ingediend naar aanleiding van de resolutie van den Minister van Financiën van den i4den Juni 1923 afd. Regle. en Vermb. n°. 142, van welke verklaring het relaas der registratie luidt: enz. De comparanten zijn mij, notaris, bekend. Waarvan akte In minuut opgemaakt, is verleden te Rotterdam ten dage, maand en jare als in den hoofde dezer akte reeds gemeld en in tegenwoordigheid

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 15