i6 Van de Heeren Willem Takken en Jan Barend Pleizier, beiden notarisklerk en beiden wonende te Overschie, als getuigen. En onmiddellijk na de voorlezing dezer akte is dezelve onderteekend door de comparanten, de getuigen en mij notaris. Geteekend A. G. v. d. Wiel. F. W. Spruit. J. G. v. d. Oever. C. M. Jansen. W. Takken. J. B. Pleizier. C. v. d. Arend. „Voor eerste afschrift" geteekend C. v. n. Arend, Notaris. Het schriftelijk gedeelte bestond verder in: het opmaken van metingstukken (ie dag van q5 uur), het nauwkeurig kaarteeren van eene meting met behulp van de coördinaten van vaste punten in het veldwerk opgenomen, in inkt zetten, kleuren, enz. (4e dag van 9 5 uur), het vervaardigden van eene kadastrale kaart, betrekking hebbende op een vervallen toestand. Het mondeling gedeelte liep over den dienst der instandhouding, verbetering en vernieuwing van het kunstmatig gedeelte van het Kadaster, over de kadastrale en de hypothecaire boekhouding en den dienst der grondbelasting. Bij de in het veld uit te voeren opgaven werd gevergd: het zelfstandig opmeten van een terrein, met behulp van veel hoeksmeting, waarbij enkele driehoekspunten nabij den omtrek gegeven waren, het opstellen van een theodoliet met behulp van een Nagel instrument en het meten van richtingen, het verdeelen of vervormen van een perceel van onregelmatigen vorm naar gegeven voorwaarden. Van deze laatste z.g. «kleine metingen», (te verrichten op een

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 16