183 De heer Prinsen meent, dat ouderen dan hij in het bestuur behooren en deelt mee dat de heer Jonas geen benoeming zal aannemen. De heer van der Voort zegt, dat dit alleen door het geval zijn zal, als de heer Jonas secretaris zou moeten worden en dat dit door het bestuur wordt uitgemaakt. Hierna wordt tot stemming overgegaan. Bij de eerste vrije stemming krijgen de heeren Prinsen 11 stemmen. Bakker 15, Pieters 12, Jonas 7, Hof 4 en Heines 10 stemmen (2 blanco). Bij tweede vrije stemming krijgen de heeren Bakker 22, Pieters 22, Jonas 6 en Heines 10 stemmen (blanco 3). De heer Heines deelt mede nu er een herstemming tusschen de heeren Pieters en Bakker zal plaats vinden, dat de heer Bakker een benoeming niet zal aanvaarden. De heer W. van Riessen betreurt deze late mededeeling, ook de heer Tienstra acht thans de stemming zeer onzuiver. De heer Best stelt voor een nieuwe vrije stemming te houden. Het Bestuur betoogt op grond van art. 2 1 H. R. dat de stemming volkomen reglementair is en eerst een herstemming plaats moet vinden. Uitslag hiervan is: Pieters 42, Bakker 6, Heines 1, Prinsen 1, blanco 12 stemmen; zoodat de heer Pieters verkozen is. De heer Pieters neemt, gelet op het debat in de vergadering, de benoeming niet aan. Nadat een nieuwe groslijst is samengesteld verkrijgt de heer H. J. Pieters bij eerste vrije stemming 39 van de 60 uitge brachte stemmen en verklaart hij, des gevraagd, thans de be noeming aan te nemen, (applaus). e. De heer Heines wordt als eenige candidaat bij acclamatie herkozen tot Redacteur en neemt de benoeming aan (applaus)- g. Thans krijgt de heer H. F. van Ri el, Lector aan de Land- bouwhoogeschool te Wageningen het woord voor het houden eener lezing over «Fotogrammetrie». We verwijzen voor deze zeer toegejuichte rede naar elders in dit nummer, waar de rede onverkort is opgenomen. h. Het punt «Bespreking van het onderwerp K. en L. en de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 183