184 Photogrammetrie» wordt door de voorstellende afdeeling Fries land ingetrokken aangezien het lid der afdeeling, dat dit punt zou inleiden, niet ter vergadering kon zijn. i. Punt i wordt aangehouden tot den volgenden dag. k. Bepaling plaats van bijeenkomst in 1928. De heer Jonas noodigt de leden namens de afdeeling Gro ningen uit de jaarvergadering 1928 aldaar te houden. De afdeeling zal zorgen voor attracties. De heer van Riessen beveelt Rotterdam aan. Den bezoekers der vergadering zal dan een rondtocht door de havens worden aangeboden. De heer van der Ven stelt Breda voor, en zou de vergade ring wat later in het jaar wenschen. De heer de Korver wijst op de vacantiekaarten. Enkele leden willen de vergadering vroeger houden. Het Bestuur zegt nadere overweging toe. Bij zitten en opstaan worden besloten (45 stemmen of) Gro ningen, 16 op Rotterdam) te Groningen te vergaderen. De Voorzitter dankt de afd. GroningenDrenthe voor de vriendelijke uitnoodiging. Bij punt l: de Rondvraag, bespreekt de heer Mr. Iwema de detacheering der geodetische studenten aan de hypotheek- bewaring aan het einde van het ie studiejaar. Dit acht spreker, waar de studenten dan nog niet den theoretischen grondslag hebben ontvangen, ongewenscht. Hij stelt voor een i4daagsche eerste detacheering bij de kad. boekhouding en eerst aan het eind van den studietijd 2 weken kad. en 2 weken hyp. boek houding. De heer Tienstra meent dat de detacheering bij den veld dienst ook niet aan de verwachtingen beantwoordt. Deze zou z.i. niet in den verloftijd der landmeters moeten vallen. De heer de Korver vreest [dat dan de detacheering in den studietijd zou moeten vallen en niet in de vacanties der studenten. Dit zou verlenging van den studietijd tengevolge hebben. Hij heeft persoonlijk van de detacheering vaak goede resultaten gezien.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 184