188 dat het streven naar een technisch volmaakt kadaster den voor rang moet hebben boven de bedoelde proef. De heer Heines legt nog eens den nadruk op het gewicht van dat kadastrale werk, hetwelk geschiedt voor de rechtszekerheid van den grondeigendom. Een proef met de processen-verbaal eischt juist veelal het plaatsen van vaste punten. De juridische vastlegging der grenzen, die in de akte als regel zeer onvolkomen is, moet verbeterd worden en dit moet hand in hand gaan met een goede technische vastlegging, dus met uitbreiding van den technischen grondslag. De heer Vriend zegt dat men toch nimmer moet vergeten, dat de technisch haast volmaakte meting alleen noodig is, omdat wij de eigendomsgrenzen hebben op te nemen. Maar dan behoort vóór alles ook vast te staan, dat het inderdaad de eigendoms grenzen zijn, die vrij met zoo grooten graad van nauwkeurigheid hebben vastgelegd. De Voorzitter deelt dan mede, dat het Bestuur de volgende resolutie in stemming brengt: «De Vergadering, gehoord de uitvoerige discussies, besluit, dat het Bestuur aan de Regeering zal verzoeken een proef te doen nemen met de opmaking van een proces-verbaal van grensrege ling ook bij den bijhoudingsdienst en in verband daarmee zal aandringen op uitbreiding van den technischen grondslag van het kadaster.» Deze resolutie wordt nu aangenomen met 32 stemmen vóór, 24 tegen en 1 blanco. m. Hierna sluiting van het eerste deel der vergadering door den Voorzitter. Assen, September 1927. Vriend. Naschrift. Hoewel niet direct tot de vergadering behoorende meent ondergeteekende hier toch even te moeten vermelden, dat de door de Afdeeling Amsterdam aangeboden autotocht in de modern gebouwde wijken «Zuid» en «West» een gróót succes is geworden. Voor velen, die meenden reeds heel wat van Amster dam te hebben gezien, is deze tocht een openbaring geweest, en allen hebben er zéér van genoten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 188