e. Bij de behandeling der begrooting 1928 (zie H. O. N°. 54) wijst Mr. J. Best op de z.i. buitengewoon hooge kosten van ons lijdschrift. Hij is in het bezit van een aanmerkelijk lagere aan bieding en wil deze aan het Bestuur ter hand stellen. Bij de discussiën die zich naar aanleiding hiervan ontwikkelen wijst de heer Heines op de vele pogingen door Redactie en Bestuur reeds aangewend om tot verlaging te geraken. Dit heeft ook wel gevolgen gehad; toch zal men de zaak nog gaarne eens nader onderzoeken. De Voorzitter wil gaarne van de gegevens van Mr. Best gebruik maken en deze worden dan ook door het Bestuur in dank geaccepteerd. De begrooting wordt hierna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. f. De Afdeeling Arnhem heeft de volgende motie voorge steld «De Vergadering acht het wenschelijk en billijk, dat bij over plaatsing van een landmeter ook in de nieuwe standplaats zijne «anciënniteit geldt ten opzichte van de keuze van een district «en draagt het Bestuur van K. en L. op, om over dit punt in «overleg te treden met de Vereeniging der I. V.'s om hierin «uniforme opvatting te verkrijgen.» De heer J. H. Pieters licht de motie toe. Bedoeling is, dat voorkomen moet worden, wat thans hier en daar gebeurt, n.l. dat de nieuw-aangekomen collega voor een verdeeling der districten, buiten hem om verricht, komt te staan en het minst gewenschle district heeft te accepteeren. De heer Vriend zegt dat het Bestuur de motie accepteert mits de woorden: «een district» worden veranderd in «het open gevallen district» aangezien anders het doel voorbijgestreefd zoude worden. Na nog eenige discussie, waarbij duidelijk uitkomt, dat het niet de bedoeling is, dat de nieuwe collega een ander uit diens district mag verdrijven, wordt de motie zooals zij door het Bestuur is geamendeerd, met zitten en opstaan aangenomen. g. De Afdeeling Arnhem stelt de navolgende motie voor: «De vergadering is van oordeel, dat het niet gewenscht is om op 194

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 194