195 «het kantoor meetcijfers aan particulieren te verstrekken en draagt «het Bestuur op om te trachten een K. B. uit te lokken waarbij «dit wordt uitgesloten De heer Pi eters (J. H.) licht deze motie toe. In Arnhem bestaat de verkeerde gewoonte, dat aan de bewaring door den boekhouder meetcijfers aan particulieren worden verstrekt. Prac- tisch is den landmeters meermalen het verderfelijke dezer gewoonte gebleken en de meerderheid in de Afdeeling Arnhem vraagt een absoluut verbod. Persoonlijk wil spreker dit niet; hij gevoelt meer voor eene regeling, waarbij enkel de landmeter bevoegd wordt verklaard. De heer Jonas constateert dat de heer Pieters feitelijk de motie bestrijdt. Hij sluit zich bij diens persoonlijke opvatting aan. De heer Pentinga vindt het toevallig dat deze zaak van Arnhem uitgaat. Daar is de kwestie reeds eerder aan de orde geweest. Spreker leest eene Min. resolutie d.d. 3 November 1922 n°. 52 voor, gericht aan den I. V. te Arnhem, waarin bepaald wordt, dat inzage veldwerk wel is waar niet altijd verboden behoeft te worden, doch er als regel bezwaar zou bestaan, vooral bij ingewikkelde veldaanteekeningen, om dit toe te staan. Aan de practijk zal moeten worden overgelaten om uit te maken in welke gevallen de inzage niet behoeft te worden geweigerd. De heer Jonas meent, dat een absoluut verbod ook strijdt met de bepalingen van het ontwerp-grensregeling. De heeren Heines en Allema willen óók geen absoluut verbodeerstgenoemde acht bovendien een K. B. overbodig. De heer Klompe noemt een geval waarin zelfs de verstrek king van meetcijfers door* den landmeter verkeerde gevolgen had en is voorstander van een absoluut verbod. De motie, daarna in stemming gebracht, wordt met groote meerderheid verworpen. De daarna door den heer Heines voorgestelde motie, luidende: «De vergadering is van oordeel, dat het niet gewenscht is, dat «meetcijfers aan particulieren worden verstrekt door andere amb tenaren dan een landmeter en draagt het Bestuur op deze motie «ter kennis te brengen van het Hoofdbestuur», wordt met groote meerderheid van stemmen aangenomen. h. 1. Op voorstel van de Afdeeling Arnhem wordt besproken

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 195