De heer Kloosterboer vraagt hoe het staat met de rechten van de landmeters op pensioen op 55 jarigen leeftijd. De Secretaris antwoordt dat dit recht voor hen, die het hadden, is gehandhaafd. Dit is hem duidelijk gebleken uit door den heer de Korver verstrekte inlichtingen. Verschillende leden dringen er intusschen op aan dat het Bestuur eene officieele mededeeling aangaande dit punt zal uit lokken, waartoe wordt besloten. De heer Kloosterboer vraagt nu of wij ook den jongeren collega's niet moeten helpen, door te trachten in de nieuwe lijst van hen, die op 55 jarigen leeftijd gepensionneerd kunnen worden, opgenomen te worden. De Secretaris betwijfelt of men dezen daarmee een dienst zou bewijzen. De ambtenaren, die in de nieuwe lijst voorkomen kunnen op 55 jarigen leeftijd zonder vorm van proces worden ontslagen. Hij meent derhalve, dat wij geen pogingen moeten aanwenden den landmeter in de lijst geplaatst te krijgen. De heer Fortuin wijst op het artikel van collega Schram over vereenvoudiging van het maandwerk en beveelt deze zaak aan in de aandacht van het Bestuur. De Voorzitter zegt toe, dat het Bestuur deze kwestie nader zal overwegen. De heer Kloosterboer wijst er op, dat tengevolge van gebrek aan personeel de districtsindeeling in gevaar komt. Z. i. is uit breiding van het aantal landmeters gewenscht. Beter is wellicht nog dat het aantal teekenaars sterk worde uitgebreid. Zij kunnen nog veel kantoorwerk van den landmeter overnemen. Meerdere leden ondersteunen deze opvatting. Indien iedere landmeter een teekenaar ten volle tot zijne assistentie had kon het aantal districten worden ingekrompen en zouden de vrijge komen landmeters voor assistentie disponibel zijn. Hierin ziet men het eenige middel om het districtenstelsel, dat algemeen verdedigd wordt, te kunnen handhaven. De Voorzitter zegt toe, dat het Bestuur in dezen zin zal ageeren. Nadat nog over enkele aangelegenheden als de proef Almelo en de circulaire Ruilverkaveling van gedachten is gewisseld sluit de Voorzitter de vergadering met een woord van dank aan allen, die zijn opgekomen en tot het einde hebben volhard. Assen, September 1927. Vriend. 197

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 197