MAANDWERK. Als men zoo een tiental dienstjaren achter den rug heeft, is men ruimschoots in de gelegenheid geweest om tot het besef te komen dat de meeste onzer dagelijksche bezigheden gerekend kunnen worden tot de noodzakelijke en daardoor nuttige. Helaas kan ik onder deze categorie niet alles rangschikken en daar het niet-verrichten van overbodig werk een bezuiniging beteekent, durf ik eenige oogenblikken aandacht vragen. M.i. is een groot gedeelte van het z.g. «maandwerk» overbodig. In de eerste plaats het opmaken van de staten 130. Deze kunnen geheel gemist worden. Bewijs: bij de «Domeinen» zijn en worden ze nooit opgemaakt! De gegevens van deze staten vinden we terug op de declaraties 128, de staten 129a en de afgedane opdrachten P. W. Dan het maandrapport st. 77. onlangs is zelfs een maand- rapport van de teekenaars voorgeschrevenuit het volgende zal wel duidelijk worden dat ik daar een overtuigd tegenstander van ben. Wij zijn het er wel allen over eens, dat een overzicht van den stand der werkzaamheden voor den Ing. Ver. onmisbaar is en dat de op grond daarvan opgemaakte I. V.'s rapporten het Hoofdbestuur in staat stellen de werkkrachten oordeelkundig te verdeelen, maar waar we het wel niet over eens zullen zijn is het antwoord op de vraag of het noodzakelijk is dat dit overzicht elke maand wordt opgemaakt. Ik zou deze vraag beslist ontkennend willen beantwoorden. Wanneer er elke drie maanden een rapport komt, heeft de I. V. en eventueel het Hoofdbestuur nog gelegenheid genoeg om, indien noodig, maatregelen te nemen. De data van deze rapporten kunnen m.i. heel goed samenvallen met de begindata van de jaarkwartalen. 1 Jan.: begin van den dienst; 1 April: eind van de bijwerking; 1 Juli: nog tijdig genoeg om de eerste rondreis tot een goed einde te voeren; 1 Oct.: vroeg genoeg voor regeling der winterwerkzaamheden. Wil men andere data, mij best, nog minder rapporten, mij ook goed, slechts niet meer Dat door de hier gepropageerde beperking ook aan het bureau van den 1. V. nog al eenige tijd bespaard zou worden is duidelijk. (Ik neem stilzwijgend aan dat de I. V.'s rapporten dan ook kwar taalrapporten zouden zijn). Naar mij van vroeger bekend is neemt 19

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 19