brengen, terwijl daarvan evenmin nadeel is te duchten voor de belastingplichtigen. Toelating van vrouwen als getuigen bij akten. Bij Kon. Boodschap van 23 Dec. 1926 is ingediend een wets ontwerp tot wijziging van de artikelen 20, 131 en 991 van het Burgerlijk Wetboek en van artikel 858 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering, zoomede van de artikelen 22 en 23 der Wet op het Notarisambt, strekkende tot het toelaten van vrouwen als getuigen bij akten. Grondbelasting. Uit de Staatsbegrooting voor het dienstjaar 192J. Hoofdstuk VIIB.) Volgens het voorloopig verslag wezen eenige leden bij de alge- meene beschouwingen er op, dat in vele gevallen de aanslag in de grondbelasting berust op een schatting van vele jaren her, welke met de werkelijkheid niet in de minste overeenstemming meer is. Zij drongen er op aan, dat hierin verandering zal worden gebracht. In de Mem. v. Antw. geeft de Minister te kennen dat de grondbelasting wordt gehevenvoor de gebouwde eigendommen (sedert 1 Jan. 1908) van de onzuivere huurwaarde, afgeleid uit den gemiddelden stand der huurprijzen (c.q. koopprijzen of stich- tingskosten) van de jaren 1892 1896, voor de ongebouwde eigendommen (sedert 1 Jan. 1893) van de zuivere pachtwaarde, afgeleid uit de gemiddelde pachtprijzen van de jaren 1877 1881. Eene herziening van de belastbare opbrengst naar den tegen- woordigen stand der huur- en pachtprijzen met behoud van de bestaande heffingspercentages (resp. 4,86 pet. en 6 pet.), zou tot eene belangrijke verzwaring van den druk der belasting aan leiding geven, Voor een voorstel daartoe acht de Minister het tegenwoordige tijdstip niet geschikt. Eene herziening, die evenals de vorige ten doel heeft om met behoud van de totaal-opbrengst enkel te geraken tot eene meer evenredige verdeeling van de belasting over de verschillende eigendommen, zou schatten gelds kosten. In de tegenwoordige omstandigheden acht de Minister reeds daarom zulk eene herziening niet te rechtvaardigen. 2 I

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 21