gesteld. Een hermeting dus met uitzondering van de veldwerk- zaamheden. Een onfeilbaar kadaster krijgen wij echter op deze wijze niet, want de vastgelegde grens kan door ons tegenwoordig kadastraal systeem zijn waarde verloren hebben. (Dit zal b.v. het geval zijn, als de kooper van een gedeelte van een kadastraal perceel na de opmeting en splitsing de rest van het oude perceel koopt. Wordt door den eigenaar de afscheiding op het terrein iets ge wijzigd, daarna een gedeelte van zijn eigendom verkocht en in de akte een geheel kad. perceel genoemd, dan zal de door den Landmeter vastgelegde grens niet de eigendomsgrens zijn). Ons doel een betrouwbaar kadaster is niet bereikt, want juist de zwakste schakel bepaalt de sterkte van een keten. Het bereiken van ons doei wordt juist door het aandringen op deze verbeteringen moeilijker gemaakt. Indien de regeling van het proces-verbaal voor den bijhoudingsdienst in het wets ontwerp op de Grensregeling wordt ingelascht, zal dit de kans op aanneming belangrijk verminderen, omdat de kosten veel ge wicht in de schaal leggen. Een voldoende reden om ernstig te overwegen of de aktie van onze Vereeniging in deze richting moet gaan, want van de Wet op de Grensregeling hangt de toekomst van ons kadaster af. Niet op zijwegen moeten wij ons begeven, maar met kracht moeten wij ijveren voor de invoering van het systeem «Dieren», voor de hermetingen en het verkrijgen van den daarvoor noodigen wettelijken grondslag. C. J. Kluvers. EEN JUBILEERENDE AFDEELING. Op 28 September 1927 bestond de Afdeeling Breda der Ver- eeniging voor Kadaster en Landmeetkunde 12V2 jaar. Op 19 November is dit feit herdacht door een welgeslaagde buiten gewone vergadering, gehouden in de bibliotheekzaal van het nieuwe kantoorgebouw te Breda. In deze Afdeeling zijn ver- eenigd de leden, die werkzaam zijn aan de kantoren Breda, Dordrecht, Goes en 's-Hertogenbosch. Onder de velen, die aan de uitnoodiging van het Bestuur gehoor hadden gegeven, waren 224

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 224