de I. V. uit Roermond, de heer F. H. A. J. Bingen, vroeger te 's-Hertogenbosch, de I. V. uit Breda, de heer J. H. J. Houben, en de heer W. Vruggink, oud-landmeter te Breda. Het Be stuur der Ver. v. K. en L. was vertegenwoordigd door den Secretaris, den heer H. J. Pieters. De Voorzitter der Afdeeling, de heer J. C. Hoogenboom, sprak het welkomstwoord en gaf verder in een welverzorgde rede een overzicht van het werken en streven der Afdeeling. Een aardig moment was 't, toen daarna de heer A. L. M. C. Smeulders, die gedurende tien jaren secretaris der Afdeeling is, werd gehuldigd bij monde van den heer Hornix, voorzitter van de commissie van voorbereiding, en hem namens de Afdeeling een vulpenhouder ten geschenke werd aangeboden. Vervolgens heeft de heer J. Gonlag een causerie gehouden over zijn tweejarig verblijf in Venezuela en zijn werkzaamheden aldaar bij den topografischen en bij den geologischen dienst der B. P. M. Met veel belangstelling werd zijn voordracht nu en dan verduidelijkt door teekeningen op het zwarte bord gevolgd. De heer J. A. Th. van Dijk, oud-landmeter van het Kadaster, sedert een tiental jaren bij de B. P. M. werkzaam in Ned. O.-I., met verlof hier te lande en mede ter vergadering aanwezig, gaf daarna nog een interessante beschouwing over het werk en de vooruitzichten van jonge landmeters, die bij de genoemde maat schappij in O.-I. in dienst treden. Bij de rondvraag kwam ter sprake de driehoeksmeting in op dracht van den Rijkswaterstaat langs de Maas en in den Bies- bosch uitgevoerd. Over het gebruik bij den kadastralen dienst in Limburg van coördinaten, bepaald bij de voornoemde drie hoeksmeting, en van coördinaten, bepaald in een van de R.D. afwijkend stelsel door den dienst der Staatsmijnen, deed de heer Bingen mededeelingen, welke met aandacht werden gevolgd. Vóór de vergadering had men van de geboden gelegenheid gebruik gemaakt om het nieuwe kantoorgebouw te bezichtigen. Een uitstekend verzorgde maaltijd in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis, waarbij 't gezellig toeging, heeft het samenzijn be sloten. H. 225

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 225