43 opgave is echter niet wettelijk voorgeschreven (art. 8 der wet van 1832, dat dit voor de notarieele akten bepaalde, is door de Registratie wet 1917 vervallen); de inrichting van de registers zal dus zoodanig moeten zijn, dat onafhankelijk daarvan een be trouwbaar titelonderzoek mogelijk is. Dit zou te verkrijgen zijn door het register 69 te laten bestaan en in te richten zooals door genoemden schrijver is betoogd. Een nieuw K. B. is daarvoor echter noodig; komt dit niet tot stand, dan zou het gewenscht zijn, dat bij het vaststellen van de voorschriften voor de bijhouding der nieuwe registers met deze bezwaren rekening gehouden werd. C. J. Ki.uvers. BOEKBESPREKING. Hypotheekrecht, door Mr. A. S. van Nierop, Directeur der Hypotheekbank voor Nederland. W. E. J. Tjeenk Willink, Zwolle, 1927. De serie «Publiek- en Privaatrecht» is met een nieuwe uitgave verrijkt, en wel met een bewerking van het Hypotheekrecht. Niet dan na aarzeling heeft de schrijver de bewerking van het hypotheekrecht op zich genomen, daar hij zich bewust was, dat een bespreking van de kronkelpaden van het hypotheekrecht, welke in zoo tallooze richtingen het woud des rechts doorkruisen, het gevaar meebrengt, dat de schrijver afdwaalt en de behandelde stof onoverzichtelijk wordt. De schrijver stond dan ook niet voor eene gemakkelijke maar wel voor eene dankbare taak. Er bestond in onze rechtslitteratuur behoefte aan de behandeling van het hypotheekrecht in zijn vollen omvang door iemand, die vertrouwd is zoowel met de theoretische beschouwingen over genoemd recht als met de praktijk daarvan. De schrijver is ten volle voor deze moeilijke taak berekend, en ondanks eenige ernstige bedenkingen, die in hoofdzaak meer de verzorging van de uitgave dan de eigenlijke bewerking betreffen, kan deze laatste zeer geslaagd genoemd worden en heeft de schrijver eene groote leemte in onze rechtslitteratuur aangevuld,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 43