47 Alleen ingeval de fout mocht worden ontdekt na het tijdstip, waarop de debiteur in staat van faillissement is verklaard, zal men met het oog op art. 35 der Faillissementswet, het met een rectificatie-borderel als eenig redmiddel kunnen wagen. De in den aanvang genoemde bedenkingen tegen de uitgave, betreffen de zeer talrijke zinstorende druk- en redactiefouten, die het bestudeeren van dit boek voor den niet-geschoolden lezer vaak zullen bemoeilijken. Ook de interpunctie laat hier en daar veel te wenschen over. Een paar practisch ingerichte registers verhoogen de bruikbaar heid van het overigens keurig uitgegeven werk. J. J. W. VAN WlECHEN. Amsterdam, 8 Februari. BOEKAANKONDIGING. G. Fikkert's Jaarboek voor Notarisambt en Registratie voor het jaar 1927 verscheen bij van Gorcum en Comp. te Assen. Het is in inrichting grootendeels gelijk aan den vorigen jaargang. De rubriek N. O. I. is omgewerkt en uitgebreid. Een kleine aantrekkelijke rubriek «Mengelwerk» besluit weer het werk. Technisch Zakboek voor Nederlandsch Indië. Uitgave Visser en Co, Weltevreden-Bandoeng. Na een hoofdstuk over Wiskunde, met formules en tabellen, volgt in dit boekje een hoofdstuk over Landmeten en Waterpassen, bewerkt door R. Mon- tigel. De stof is overzichtelijk behandeld en talrijke figuren bevorderen nog snelle oriënteering. Verder is bijzonder aandacht geschonken aan de onderwerpen Hydraulica, Gewapend Beton en Electrotechniek. Die photogrammetrischen Apparate von H. Wildisefene uitgave van de bekende Zwitsersche firma over hare blijkens de afbeeldingen en beschrijvingen zorgvuldig geconstrueerde toestellen voor fotogram metrie. Men vindt erin den theodoliet van Wild met camera verbonden en verder den «autograaf» voor het uitwerken zoowel van terrestrische opnamen als van die uit de lucht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 47