48 Max Höfer. Die Absteckung von Gleisbogen aus Evolventenunterschieden. Verlag von Julius Springer. Berlin. Onzuivere ligging van de spoorstaven in de bochten van de baan doet de onderhoudskosten van deze en van het rollend materieel enorm stijgen. Een snelle en zekere manier om bij de krommingen der baan de fouten in de ligging van het spoor te ontdekken en te verbeteren is de z.g. evolventenmethode. In dit boek stelt de schrijver zich ten doel deze voor 't eerst door den Keulschen spoorweglandmeter Nalenz uitgewerkte methode meer ingang te doen vinden. Prof. ir. Hk. J. Heuvelink. Zakboekje voor Landmeten en Waterpassen. Bij L. J. Veen te Amsterdam verscheen de vierde druk van dit als Bijlage Q bekende boekje. De inhoud om zijn bondigheid en volledigheid zoo hoog gewaardeerd is nog eenigszins gewijzigd en aangevuld. Prof. Curtius Muller. Kalender für Landmessungs- wesen und Kulturtechnik. De 5oe jaargang van dezen kalender is voor het jaar 1927 bij Konrad Wittwer te Stuttgart ver schenen. Deel I is, behalve wat aangaat de «Tafels en Formules» opnieuw samengesteld. Het hoofdstuk «Neues auf dem Gebiete des Landmessungswesens und seinen Grenzgebieten» loopt over het tijdvak September '25 tot September '26. Deel II is het bekende «Taschenbuch der Landmessung und Kulturtechnik». Beide deeltjes zijn afzonderlijk verkrijgbaar. BERICHTEN. Standplaatsverandering. Met ingang van 1 Mei 1927 wordt de standplaats van den ingenieur-verificateur van het Kadaster in de 7e divisie overge bracht van Dordrecht naar Breda en is de ingenieur-verificateur van het Kadaster J. H. J. Houben te Dordrecht verplaatst naar Breda. Examen voor teekenaar van het Kadaster. Tot leden van de Commissie van het in Maart 1927 aan te vangen examen voor teekenaar van het Kadaster zijn benoemd:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 48