waarop verwezen wordt naar de in- en overschrijvingsregisters (hulpregisters n°. 3 en 4) en waarop ook een kolom voorkomt voor verwijzing naar den kadastralen legger. De algemeene naamwijzer bevat de namen van alle personen in overgeschreven akten of ingeschreven borderellen als partij voorkomend, met uitzondering van de namen van vervreemders van onroerende zaken, andere dan de hieronder genoemde erfdienstbaarheden, enz., en voor wat de borderellen betreft, met uitzondering van de namen der schuldeischers en schuldenaren niet-onderzetters. Aangelegd en bijgehouden wordt: een perceelenregister voor i°. erfdienstbaarheden, grondrenten en andere zakelijke rechten, waardoor geen verandering wordt gebracht in de belasting plichtigheid voor de grondbelasting, behalve hypotheek; 2°. den eigendom van in beklemming uitgegeven land. Dit register wordt aangehouden in den vorm van een losbladig boek (formaat 210 X 297 mm). Naast elk daarin te boeken of reeds geboekt kadastraal nummer wordt verwezen naar het over- schrijvingsregister (hulpregister n°. 4) en deze boeking wordt gedaan a. na de overschrijving van een akte, waarbij een erfdienst baarheid of ander zakelijk recht als boven bedoeld wordt ge vestigd, gewijzigd, opgeheven of erkend; betreft de aanteekening een erfdienstbaarheid, dan wordt de boeking gedaan zoowel op het perceelnummer van het heerschende als van het lijdende erf; in dat geval wordt de boeking echter achterwege gelaten, indien de vestiging, wijziging, opheffing of erkenning voorkomt in een akte van overdracht van het lijdende erf of indien in een akte van overdracht van het heerschende erf, waarbij de eigenaar van het lijdende erf geen partij is, van een erfdienstbaarheid wordt melding gemaakt; b. nadat een onderzoek is ingesteld naar het al of niet belast zijn van een perceel met een zakelijk recht als boven bedoeld. Na dat onderzoek wordt bij de boeking aangeteekend: «onder zocht» met datum en paraaf van hem dië het onderzoek deed. Het resultaat van het onderzoek wordt bij de boeking aan geteekend. Voorschriften nopens de wijze van aanhouding, bewaring en bewerking van den algemeenen naamwijzer en het losbladige

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 4