5° Landbouwhoogeschool. Bij K. B. is benoemd tot gewoon hoogleeraar aan de Land- bouwhoogeschool te Wageningen, om onderwijs te geven in de landhuishoudkunde, Dr. G. Minderhoud, te Groningen. De vacature wijlen Prof. Koenen is hierdoor eindelijk aan gevuld. Eere-promotie. De Universiteit van Kaapstad heeft aan den landmeter W. C. van der Sterr, directeur van de driehoeksmeting van Zuid-Afrika, den doctorsgraad h. c. verleend. Ruilv erkaveling. Bij de stemming te Havelte inzake de ruilverkaveling van de Havelter Made, welke ongeveer 368 ha groot is en aan 184 eigenaren toebehoort, is met groote meerderheid tot ruilverkaveling besloten. Colleges van Zetters. Het wetsontwerp tot afschaffing van de colleges van zetters voor 's Rijks directe belastingen is in de Tweede Kamer der Staten-Generaal z. h. s. aangenomen. Landmeters opleiding in Pruisen. Het Pruisische Ministerie heeft op 21 December 1926 besloten de geodetische studie van de Landbouwhoogeschool te Berlijn over te brengen naar de Technische Hoogeschool te Berlijn. De landmeetkundige opleiding aan de Landbouwhoogeschool te Bonn-Poppelsdorf blijft ook in de toekomst aldaar. A dresveranderingen. De Secretaris verzoekt den leden beleefd in het vervolg hunne adresveranderingen behalve aan hem ook rechtstreeks aan den uitgever van dit Tijdschrift en aan den administrateur van het Correspondentieblad van de Centrale van Hoogere Rijksambte naren te willen doen toekomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 50