92 a. In artikel 23 vervalt hetgeen onder 50. is vermeld. b. I11 artikel 28, i0., letter a, vervalt de vermelding „50.". Artikel II. In artikel 2 van de wet van den 3den April 1922 Staatsblad n°. 166) worden de navolgende veranderingen aangebracht a. In 1, eerste lid, worden de woorden „drie centvervangen door vier cent. b. In 1, tweede lid, worden de woorden „één gulden vijftig cent" vervangen door: twee gulden en de woorden „drie gulden,, vervangen door vier gulden. c. Aan 1 wordt een vierde lid toegevoegd, luidende Bovendien is voor ieder overgeschreven borderel of proces-verbaal van inbeslagneming verschuldigd een vast bedrag van drie gulden. d. II vervalt. e. In IV, eerste lid, vervalt de vermelding „II" en de daarvoor geplaatste komma. Aan IV wordt een derde lid toegevoegd, luidende De in het eerste en tweede lid van deze bedoelde rechten worden naar boven afgerond tot op tien cent of een veelvoud daarvan. Artikel III. Overgangsbepaling. Wegens de geheele of gedeeltelijke doorhaling van eene inschrijving of van eene overschrijving van een proces-verbaal van inbeslagneming, het daarvan af te geven bewijs daaronder begrepen, is verschuldigd driegulden, indien de inschrijving of de overschrijving heeft plaats gehad vóór de inwerkingtreding dezer wet. Voor inschrijvingen, oorspronkelijk genomen voor een hoofdsom van niet meer dan duizend gulden, wordt dit recht verminderd tot één gulden, voor inschrijvingen, oorspronkelijk genomen voor een hoofdsom van meer dan duizend gulden, doch niet meer dan twee duizend gulden tot twee gulden. Lasten en bevelen, dat deze in het Staatsblad zal worden geplaatst, en dat alle Ministerieele Departementen, Autoriteiten, Colleges en Ambtenaren, wie zulks aangaat, aan de nauwkeurige uitvoering de hand zullen houden. Gegeven, De Minister van Financiën. Memorie van Toelichting. Bij de overschrijving van stukken en bij de inschrijving van borderellen van hypotheek of scheepsverband (naar het nieuwe zeerecht-scheepshypo- theek) worden op het hypotheekkantoor twee rechten geheven, nl. a. zegelrecht (artikel 23, 50., der Zegelwet 1917), en

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 92