94 aan het licht gebracht, dat de vermeerderingen en verminderingen vrijwel tegen elkaar opwegen, zoodat voor den Staat het voorgestelde tarief de zelfde opbrengst zal geven als de bestaande. Daarom dient de gelegen heid, om de hierbedoelde vereenvoudiging in de administratie aan te brengen, te worden aangegrepen. Nog op andere wijze is vereenvoudiging mogelijk. Volgens het bestaande tarief moet voor de doorhaling van een hypo thecaire inschrijving of van een scheepsverband en van de overschrijving van een proces-verbaal van inbeslagneming worden betaald f3, f2 of f 1 (artikel a, II en IV, der wet van 3 April 1922, Staatsblad n°. 166). De inning van deze bedragen geeft tot een omslachtige administratieve behandeling aanleiding, omdat ook hierbij de voorgeschreven controle maatregelen worden toegepast. Ook deze arbeid komt den ondergetee- kende nutteloos voor. Iedere inschrijving en iedere overschrijving van een beslag is bestemd te eeniger tijd te worden doorgehaald. Daarom kan zonder bezwaar de betaling voor het toekomstige royement reeds gevraagd worden bij de inschrijving van het borderel of bij de over schrijving van het beslag. Dit zal bovendien ten goede komen aan de doorhaling van de inschrijving van afgeloste vorderingen. Daarom wordt voorgesteld, de kosten van de inschrijving van een borderel of van de overschrijving van een proces-verbaal van inbeslag neming te verhoogen met f 3, welk bedrag voor de kleine hypotheken wordt verminderd tot f 2 of f 1 (de tegenwoordige kosten van het royement), om dan later de doorhaling kosteloos te behandelen. Een overgangsbepaling is noodig voor de doorhaling van de in- en overschrijving, waarop het nieuwe tarief nog niet is toegepast. Het komt den ondergeteekende voor, dat na bovenstaande uiteenzetting een toelichting van de onderscheidene artikelen overbodig is. De Minister van Financiën. De Geer. Bij het ter perse gaan van deze aflevering vernemen wij, dat de Regeering een nota van wijziging op bovenstaand wetsvoorstel heeft ingediend. Red. ZILVEREN JUBILEUM DER FABRIEK «PHYSICA» TE ARNHEM. Op 1 Mei 1927 was het 25 jaar geleden dat de heer G. de Koningh zijn fabriek van wis- en natuurkundige instrumenten «Physica» oprichtte. Oorspronkelijk werd zij geopend in de Nieuwstraat, een paar jaar later verplaatst naar de Weerdjesstraat, waar zij thans nog

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 94