95 is gevestigd. Op geodetisch gebied is de fabriek wel eenig in ons land; moderne landmeetkundige instrumenten, ingewikkeld als ze zijn, worden door «Physica» werkelijk geheel en al ge bouwd. Niet lang geleden hadden wij nog gelegenheid getuige te zijn van verwondering over dat feit, toen een firmant van een der oudste en gerenommeerdste Duitsche fabrieken van geodetische instrumenten op ons kantoor was; ik moet erbij voegen, dat hij na nauwgezette kennismaking met een de Koningh-theodoliet zijn bewondering voor dit Nederlandsche product te kennen gaf. De technici van het Kadaster, van den Domeindienst, van den Ruilverkavelingsdienst, van den Rijkswaterstaat, van den Topo- grafischen en van den B. O. W. dienst in N. I. enz. zijn gere gelde gebruikers van de Koning-instrumenten voor landmeten en waterpassen. Dat deze concurrentie met buitenlandsche kunnen doorstaan, bleek o. a. op de tentoonstelling te Parijs in October 1.1., de heer de Koningh maakte daar met zijn nieuwste instrumenten een voortreffelijk figuur. In de kwart eeuw van haar bestaan heeft «Physica» een uit stekende reputatie weten te vestigen. Daarom bij deze gelegen heid een woord van hulde en een hartelijke gelukwensch aan den bekwamen leider! H. BERICHTEN. Ondersch eiding. Bij K. B. is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau T. A. Polêe, oud-landmeter van het Kadaster te Arnhem. Het is ons een groot genoegen met dit goede nieuws de rubriek Berichten te kunnen openen. Velen zal het zeer zeker aangenaam zijn, dat den heer Polêe, die en als landmeter en als redacteur van dit lijdschrift en als docent te Wageningen een verdienstelijk en vruchtbaar leven achter den rug heeft, deze onderscheiding, waarvoor naar wij ,vernemen het voorstel tot toekenning is uit gegaan van de afdeeling «Kadaster», is te beurt gevallen. Uit naam van die velen wenschen wij hem geluk! Verplaatsing van landmeters van het Kadaster. Met ingang van 16 April 1927: J. Gonlag van's-Gravenhage naar Breda,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 95