g6 met ingang van i Mei 1927: G. S. J. van den Berg van Dordrecht naar Utrecht, W. Poortman van Brielle naar Eind hoven, met ingang van 1 Juni 1927: E. H. W. Visser van Amster dam naar Maastricht. Examencommissie.. Bij resolutie van den Minister van Financiën dd. 18 Mei 1927, Kadaster n°. 118, zijn benoemd tot leden der commissie voor het te houden examen voor de betrekking van landmeter van het Kadaster: L. J. Roborgh, ingenieur-verificateur van het Kadaster te 's-Gravenhage, tevens voorzitter; L. Bakker, landmeter van het Kadaster te Arnhem; J. M. H. Heines, landmeter van het Kadaster te 's-Hertogenbosch, tevens secretaris. Het examen zal aanvangen op een nader door de commissie te bepalen dag in de eerste helft van de maand Augustus 1927. Ruilverkaveling. De hoofdafdeeling «Ruilverkaveling» der Ned. Heidemaat schappij houdt op 8 en 9 Juni a.s. een excursie naar Ameland. Het doel der excursie is den deelnemers op het terrein een indruk te geven van de perceelsindeeling vóór en na een ruil verkaveling. Men heeft op Ameland twee blokken van ruil verkaveling, de Ballumer Mieden en de Hollumer Mieden. Eerst genoemd blok werd vrijwillig in 1915 verkaveld, terwijl het andere onder werking der ruilverkavelingswet in den loop van dit jaar zijn voltooiing nadert. De oorspronkelijke perceels indeeling is in beide blokken vrijwel gelijk; te Hollum is zij nog ongewijzigd, zoodat een goede vergelijking kan worden gemaakt tusschen de wijzen van exploitatie in beide blokken. Het eerst wordt bezichtigd het blok Hollumer Mieden, daarna worden de Ballumer Mieden bezocht. De heer van Leusen zal een korte inleiding houden over de beide ruilverkavelingen en de heer O. J. Jonas, landmeter van het Kadaster, die ingevolge de ruil verkavelingswet de Plaatselijke Commissie bijstaat, zal de werk zaamheden der Hollumer Mieden toelichten. De landmeter van het Kadaster J. F. Ilsen te Leeuwarden is

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1927 | | pagina 96