10 Betrekkingen met het buitenland. De Section de Géodésie de 1'Union Géodésique et Géophysique Inter nationale hield in 1926 geen vergadering. Op verschillende wijzen verleende de U.S. Coast and Geodetic Survey zeer welwillende medewerking bij de door den Ingenieur Dr. F. A. Vening Meinesz uitgevoerde slingerwaarnemingen op zee. Werkzaamheden der Commissie. De bemoeiingen der Commissie betroffen in 1926: de secundaire driehoeksmeting; de sterrekundige waarnemingen de waterpassing; de slingerwaarnemingen. Driehoeksmeting. Personeel. In 1926 bestond het personeel der driehoeksmeting uit: de ingenieurs Ir. N. Wildeboer en Ir. J. B. de Hulster; de landmeters J. J. A. Heezemans; H. C. Hartman en A. J. H. Meertens en den rekenaar H. Vuurman. De Ingenieur Wildeboer werd, ter gelegenheid van zijne 40-jarige ambtsvervulling, op 1 October 1926 benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Secundaire driehoeksmeting. De terreinwerkzaamheden der secundaire driehoeksmeting werden voort gezet in aansluiting met die van het vorige jaar en wel met twee ploegen. De eerste ploeg bestond uit den ingenieur de Hulster als chef en den landmeter Hartman; de tweede uit den landmeter Heezemans als chef en den landmeter Meertens. Beide ploegen vertrokken uit Delft op 3 Mei en keerden aldaar terug op 10 September. De eerste ploeg verrichtte hoekmetingen op de stations: Dronrijp I, Tjum, Oosterlittens, Bozum, Burgwerd, Arum I, Tjerkwerd, Makkum I, Zurig, St. Anna Parochie en Minnertsga I, op welke stations tevens de noodige centreeringsmetingen werden verricht. Verder verrichtte deze ploeg centreeringsmetingen in de tweede-rangs punten St. Jacobi Parochie, Menaldum, Deinum, Mantgum, Roordahuizum, Akkrum I en Wolvega I en in het eerste-rangspunt Havelte, waar in de jaren 19201921 restauratie van den toren had plaats gevonden. De tweede ploeg verrichtte hoekmetingen en centreeringsmetingen op de stations Brandaris, West-Terschelling II, Midsland, Hoorn (Tersch.), Oosteinde I, Noordvaarder, Vlieland I, Vlieland II, Harlingen II en Sexbierum.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 10