DE NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ. In de week van 25 tot 30 Juni heeft de Nederl. Heidemaat schappij haar veertig-jarig bestaan herdacht. Het programma omvatte: algemeene vergadering in «Musis Sacrum» te Arnhem, feestmaaltijd, congreszittingen in het ge bouw der Maatschappij en verschillende excursies. Op Vrijdag avond 29 Juni werden de deelnemers aan het congres en de leden door de Nederlandsche Regeering in de Ridderzaal in den Haag ontvangen. De Regeering onderscheidde den Voorzitter, den heer A. W. J. J. baron van Nagell, met een benoeming tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau en den Directeur, den heer J. P. van Lonkhuyzen, met een bevordering tot officier in dien orde. In een den 5<:n Januari 1888 gehouden vergadering was tot oprichting der Maatschappij besloten en sindsdien heeft zij zich voortdurend ontwikkeld. Was die ontwikkeling in de eerste jaren slechts matig, later is de Maatschappij geweldig gegroeid! Aanvankelijk was het hoofddoel: ontginning van heidegronden, maar zij heeft het terrein harer werkzaamheden voortdurend uit gebreid. Wij herinneren slechts aan den invloed door de Maat schappij uitgeoefend op ons boschwezen en op onze zoetwater- visscherij, aan het feit dat in 1920 de hoofdafdeeling «Ruilver kaveling» werd opgericht en dat in 1922 de Pomologische Ver- eeniging als hoofdafdeeling «Fruitteelt» in de organisatie werd opgenomen. Zoo heeft de Nederlandsche Heidemaatschappij gewerkt tot verhooging van de voortbrenging van den grond, dus tot ver hooging van de volkswelvaart en tot vermindering van de werke loosheid, in één woord tot zegen van duizenden in den lande! Bij dit 40-jarig jubileum constateeren wij dit met gevoelens van groote waardeering en spreken de hoop uit, dat zij in de toekomst haar nuttig werk met evenveel vrucht moge voortzetten! Red. INTERNATIONALE LANDMETERSFEDERATIE. Hoe staat 't met de Int. Landmetersfederatie? Sinds het over zicht van haar toestand, verleden jaar in dit Tijdschrift geplaatst (4e afl. 1927, blz. 136 v.v.), hoorde men niet veel van haar. Een 124

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 124