beknopt verslag van de jongste jaarlijksche bijeenkomst van het Permanent Comité moge antwoord geven op die vraag. Deze bijeenkomst wed gehouden te Brussel op Zaterdag 12 Mei 1928, des voormiddags, in een der zalen van het hotel Métro- pole. Aanwezig waren afgevaardigden uit België, Frankrijk, Denemarken, Tsjecho-Slowakije en Nederland, terwijl uit de andere aangesloten landen bericht van verhindering was ingekomen. Bij het openingswoord van den Voorzitter, den heer Jarre, werd in 't bijzonder welkom geheeten de heer Termansen, afgevaardigde van de Deensche Landmetersvereeniging; deze vereeniging is in den loop van dit jaar als nieuw lid toege treden. Het aantal landen, welker landmetersorganisaties zijn aangesloten, bedraagt thans elf. Stap voor stap gaat aldus de Int. Federatie voorwaarts. Over het feit dat het verslag van het Congres te Parijs nog steeds niet het licht heeft gezien waren van verschillende kanten reeds vragende en afkeurende stemmen opgegaan; de Algemeen- Secretaris, de heer Butault, zette de moeilijkheden met de samenstelling en het in druk uitgeven van dat verslag uiteen, (o.m. heeft zich bij den drukker, dien men ten slotte als de minst dure had uitgekozen, een staking voorgedaan). Van het lijvige boekwerk, waarvan proeven ter vergadering aanwezig waren, kan thans de verschijning spoedig worden verwacht. De briefwisseling met de vereenigingen van verschillende nog niet toegetreden landen maakte vervolgens een punt van be spreking uit. Het besluit der Duitsche Vereeniging voor Landmeetkunde, 15 Aug. 1927 te München genomen, dat aansluiting bij de Int. Landmetersfederatie onder de thans bestaande verhoudingen nog niet voltrokken kan worden («ne peut pas encore s'accomplir dans l'état de choses actuel») was in een uitvoerigen brief door haren Voorzitter medegedeeld. Eenig contact blijft er bestaan, en algemeen werd de hoop uitgesproken, dat in niet verre toe komst toch tot toetreding zal kunnen worden besloten. Onder de landen, op welker toetreding ook nog gehoopt wordt, zijn er die meer dan één landmetersvereeniging bezitten; deze vereenigingen dienen zich met het oog op vertegenwoordiging in de Int. Federatie in een of anderen zin te fusionneeren, omdat art. III der Statuten aan elk aangesloten land de beschikking 125

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 125