zijds was echter een mededeeling ingezonden, waaruit bleek, dat een Commissie, bestaande uit de heeren Baltensperger, Bonds- inspecteur van het Kadaster, Baeschlin, Hoogleeraar in de geo desie te Zürich, en Bertschmann, Hoofdlandmeter van de stad Zurich, reeds de hoofdrichtlijnen had getrokken. Hun voorloopig plan bevat: a. commissievergaderingen en technische voordrachten te Zürich; b. een plechtige zitting te Bern; c. verschillende excursies; d. een tentoonstelling van instrumenten en uitgevoerde werken. Door het Permanent Comité is aan de Zw. Commissie het ver zoek gericht, om den datum van het Congres zoo dra mogelijk vast te stellen, en tevens is aan haar o.m. den wensch te kennen gegeven, de vergaderingen en verdere manifestaties van het congres zooveel als doenlijk is te centraliseeren. In verband met de voorbereiding, welke blijkens de onder vinding vroegtijdig moet beginnen, vestigen wij hier nog eens de aandacht op de «wenschen», welke op het vorige congres werden geuit, en de vraag naar wetenschappelijk bestudeerde rapporten over eenige practische onderwerpen. (Zie Verslag van het Parijsche Congres, jrg. 1926, afl. 6. O.a. zou men graag de beschikking hebben over een verslag uit ieder land over het eigen kadaster). Die verslagen zullen door de rapporteurs voor het a.s. congres worden samengevat, eventueel in beknopten vorm worden verspreid, en dienen dan als leiddraad bij de besprekingen. In den namiddag hadden de afgevaardigden het voorrecht een tweetal voordrachten over Urbanisme bij te wonen. Het was in 't Hotel Ravenstein dat dit onderwerp, geïllustreerd door licht beelden, werd behandeld door den heer R. Danger uit Parijs en zijn dochter MUe Th. Danger. Deze voordrachten waren buitengewoon interessant en uitermate leerrijk. Daarna bezich tigden de afgevaardigden onder voorlichting het uitgebreide archief en de bibliotheek der Belgische Particuliere-Landmeters- vereeniging. Des avonds waren zij te gast aan een uitgelezen banket in de Taverne Royale, hun aangeboden door de Associa tion des Géomètres-Experts de Belgique en de Union des Géo- mètres-Experts de Bruxelles. Hiermede is de eer hun bewezen nog niet volledig opgesomd: den volgenden dag genoten zij van 127

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 127