een rijtoer door de stad en omgeving en dejeuneerden zij ten huize van den eere-voorzitter der Int. Federatie, bij den heer en mevrouw Roupcinsky. Inderdaad, de Belgische landmeters weten hun collega's te ontvangen en hun het verblijf aangenaam te maken! H. JAARVERSLAG. Verslag van den toestand der Vereeniging en van hetgeen door de vereeniging, in verband met artikel ia der Sta tuten, is verricht (art. i6a Huishoudelijk Reglement) sinds de Algemeene Vergadering van September 1927. Het aantal gewone leden der vereeniging bedraagt thans (Juli 1928) 169, het aantal buitengewone leden 38 en het aantal abonné's op het Tijdschrift bij het bestuur ingeschreven is 30. Vergeleken met voorgaande jaren is een gestadige groei van het aantal gewone leden te constateeren door het steeds toetreden van alle nieuw benoemde collega's. Voor den financieelen toestand zij verwezen naar de in het Huishoudelijk Orgaan opgenomen rekening en verantwoording van den Penningmeester. Ingevolge de motie betreffende een proces-verbaal van grens regeling en uitbreiding van den technischen grondslag van het Kadaster, welke motie in de alg. vergadering van 9 Sept. 1927 is aangenomen, heeft het Bestuur een onderhoud gehad met den heer Ingenieur-Verificateur aan het Departement van Financiën; deze deelde tijdens de bespreking mede, dat in de divisie Amster dam thans proeven worden genomen met het onderteekenen van eene verklaring in plaats van een proces-verbaal. Dit denk beeld verkeert thans nog in een stadium van verdere uitwerking. De heeren Heines en Oosterman woonden op 12 Mei 1928 buiten bezwaar van de vereenigingskas eene vergadering te Brus sel bij van het Permanent Comité der Internationale Landmeters federatie, waarvan in dit Tijdschrift verder melding is gemaakt. De commissie «Heuvelink» heeft op 24 November 1927 rapport uitgebracht over de opleiding der landmeters van het Kadaster. Dit rapport is opgenomen in afl. 3, 1928 van het Tijdschrift; met 128

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 128