1928 heeft de Minister van Financiën meegedeeld, dat hij in de tegenwoordige omstandigheden een herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen niet gerechtvaardigd acht. De grondbelasting, zooals die thans wordt geheven, legt n.l. niet een zwaren druk op de eigenaren, daar zij feitelijk in den koop prijs is verdisconteerd. Aan het bij bedoelde memorie te kennen gegeven voornemen een wetsvoorstel in te dienen tot schrapping van het tweede lid van art. 59 der wet op de grondbelasting wordt hierdoor uit voering gegeven. Benzine. «Aan Rijksambtenaren, die een eigen automobiel of motor rijwiel uitsluitend of nagenoeg uitsluitend in Rijksdienstgebruiken, en die aangewezen zijn op de lagere vergoeding bedoeld in artikel 11 van het Reisbesluit, kunnen door het Rijksinkoop- bureau bonboekjes worden uitgereikt tot het betrekken van ben zine tegen R. I. B. prijs. Aanvragen hiertoe worden bij het R. I. B. ingewacht. De regeling dat zij, die een motorvoertuig gebruiken, hetwelk Rijkseigendom is, benzine met deze boekjes kunnen betrekken, blijft uit den aard der zaak van kracht. Boekjes, welke tot heden uitgereikt zijn aan hen, die niet aan gewezen zijn op bovengenoemd artikel van het Reisbesluit ten dienste van eigen motorvoertuigen, zullen na gebruik niet worden vernieuwd.» Uit het Periodiek Orgaan van het R. I. B., Apr. '28.) De Algemeene Vergadering. De algemeene vergadering zal dit jaar plaats hebben te Gro ningen op 7 en 8 September. Wij sporen alle leden aan om de reis naar het hooge Noorden te ondernemen! De afdeelingen Groningen-Drenthe en Friesland hebben een programma gereed, dat zeer aantrekkelijk is en dat den korpsgeest, welke zich verleden jaar te Amsterdam zoo uit stekend uitte, nog zal aanwakkeren. Gaarne wordt zoo spoedig mogelijk bericht tegemoet gezien over deelneming aan het diner en c.q. over het logies. i3i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 131