133 thans gereed en het Bestuur hoopt, dat de uitvoering van deze voorstellen niet lang op zich zullen laten wachten. Van de navolgende afdeelingen werden jaarverslagen ontvangen, waaraan het onderstaande is ontleend Arnhem. Het aantal leden vermeerderde in 1927 met 1 en bedraagt thans 13. Twee vergaderingen werden gehouden. Op 4 April in hoofd zaak ter bespreking van ontvangen circulaires en bestuursmede- deelingen. Verder is van gedachten gewisseld over het teeke- naarsexamen, overlegging der berekening in staat 75 (sindsdien voorgeschreven in de divisie) en het minimum salaris van de landmeters. Op de tweede vergadering kwamen aan de orde: bestuurs- mededeelingen in verband met verschillende reorganisatievoor stellen en de voorstellen voor de alg. vergadering. Friesland. In het afgeloopen jaar werd twee maal vergaderd. In de eerste vergadering werd behandeld de agenda der alg. vergadering. In de tweede werd o.a. besproken de wenschelijk- heid van invoering van een nieuw organisatiebesluit voor den technischen dienst. Het afdeelingsbestuur werd herkozen. Het ledental onderging geen verandering. Breda. De afdeeling vergaderde op 3 Sept. en 19 Nov. 1927. Op de eerste vergadering werd o.a. besproken de agenda der alg. vergadering, terwijl de tweede was de feestvergadering ter herdenking van het \2x\i jarig bestaan der afdeeling. Groningen-Drenthe. In het afgeloopen afdeelingsjaar werden twee vergaderingen gehouden. Op de eerste waren tevens tegen woordig twee buitengewone leden. In verband hiermede werd besloten in het vervolg aan de buitengewone leden ook een agenda te zenden en deze, voorzooveel noodig en mogelijk te splitsen in twee gedeelten evenals voor de alg. vergadering. De commissie van ontvangst voor de a.s. alg. vergadering is reeds aangevangen met hare voorbereidingen. Moge zij succes van haar werk hebben door opkomst van een grooter aantal leden dan er ooit is geweest. Utrecht. De afdeeling vergaderde op 27 Juni en 5 Sept. 1927. Op de laatste vergadering werd de agenda der te houden alg. vergadering besproken.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 133