158 Diemen wordt opgemaakt, moet worden toegekend. Hij wenscht de proef een kans van slagen te geven en vindt het niet wenschelijk thans verder op de zaak in te gaan, maar de behandeling op te schorten tot de volgende vergadering, waarmede de heer Pieters accoord gaat. Het jaarverslag wordt verder onveranderd goedgekeurd. d. De lezing van den Heer Mr. K. J. Bes over: «De nieuwe Scheepsboekhoudingvindt men onverkort elders in dit tijdschrift. Zij werd met veel aandacht aangehoord en na het applaus dankte de Voorzitter voor deze interessante rede. e. Verkiezing van een bestuurslid in de plaats van den Heer P. J. ter Plegt (periodiek aftredend en niet herkiesbaar). Candidaten zijn: J. M. Tienstra (door de afd. 's-Gravenhage). E. Prinsen (door de afd. Groningen-Drenthe). O. J. Jonas J. J. Goner te Zwolle (Mens de vergadering J F Jongedijk candidaat gesteld). Vóór de stemming deelt de heer Harkink mede van den heer Tienstra bericht te hebben ontvangen, dat hij niet voor een benoeming in aanmerking wenscht te komen. De heer Prinsen deelt mede een benoeming moeilijk te kunnen aanvaarden. Bij eerste stemming werd het volgende aantal stemmen ver kregen: Prinsen 20, Jonas 17, Gorter 13, Jongedijk 10, Stoor vogel 1 en blanco 1 zoodat een tweede vrije stemming moet plaats hebben. Deze heeft tot resultaat, dat het volgende aantal stemmen ver kregen wordt: Jonas 21, Prinsen 21, Gorter 12, Jongedijk 5, Stoorvogel 2 en blanco 1. Bij herstemming tusschen de heeren Jonas en Prinsen verkrijgt de heer O. J. Jonas 35 stemmen, de heer E. Prinsen 25 stemmen en is één stem blanco uitgebracht, zoodat de heer O. J. Jonas verkozen is. Deze verklaart desgevraagd, dat hij twee bezwaren tegen zijne verkiezing heeft en wel ten eerste dat hij veel am bulante werkzaamheden verricht en ten tweede, dat hij ook in 't Noorden van ons land woont, evenals de voorzitter, maar dat hij voor één jaar een benoeming wenscht te aanvaarden, (applaus).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 158