159 Hierna bedankt de Voorzitter het aftredende bestuurslid den heer ter Plegt voor het vele en vaak moeilijke werk, dat hij voor de vereeniging in zijne 6 bestuursjaren heeft verricht; dat zijn werk wordt gewaardeerd blijkt uit het vele applaus der vergadering! De heer ter Plegt antwoordt steeds met genoegen de werk zaamheden te hebben verricht en dankt voor de hem gebrachte hulde. f. Op de redactie van het Tijdschrift heeft niemand iets op of aan te merken; de heer Heine.s wordt als eenige candidaat bij acclamatie herkozen tot Redacteur en neemt de benoeming aan onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, (applaus). Op voorstel van den Voorzitter wordt thans overgegaan tot behandeling van punt k. Bepaling van de plaats van bijeenkomst in 1929. Verschillende plaatsnamen worden genoemd, maar in aansluiting met een voorstel op de vorige vergadering van .een lid uit Rotterdam om aldaar te vergaderen beveelt de heer de Korver Rotterdam warm aan. Bij stemming blijken uitgebracht te zijn op Amsterdam 4 stemmen,. 's-Gravenhage 1, Rotterdam 49, Utrecht 2 en Wageningen 7, zoodat in 1929 in Rotterdam vergaderd zal worden. De afd. 's-Gravenhage zegt toe voor attracties te zullen zorgen. g. Thans verkrijgt de heer O. J. Jonas het woord voor zijne lezing over Ruilverkavelingwelke lezing onverkort elders in dit Tijdschrift voorkomt en waarnaar wordt verwezen. Nadat de Voorzitter een woord van dank tot den heer Jonas heeft gericht vraagt de heer van Riessen het woord voor eene aanvulling op deze rede. Hij zegt, dat thans drie ruilverkavelingen een vlot verloop hebben gehad, zonder dat reclames door den rechter moesten worden beslist. Zijne persoonlijke opinie is, dat dit is geschied door de groote tact, waarmede de landmeters deze werkzaamheden hebben verricht, maar het is ook de opinie van verschillende rechter-commissarissen, gemeentebesturen en nota rissen. De uitzending van twee landmeters naar Düsseldorf heeft

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 159