ïÓ3 paar honderd gulden te besparen, waarvoor men zijn medezeg gingschap over de steenen verliest, daar ze eigendom zijn van de gemeente, waarop de heer Pieters antwoordt dat het doel werkelijk is besparing en het gemak voor den landmeter. De heer Tienstra wenscht niet te gaan bedelen bij de ge meentebesturen en vindt het belachelijk om er naar te vragen; hij vindt den toestand goed zooals die thans is. De heer Stoorvogel wenscht echter verder te gaan en de gemeentebesturen ook de steenen te laten plaatsen, waardoor de zorg voor de geplaatste steenen grooter zal worden. De heer Houben merkt op, dat het in de toekomst misschien niet zoo gemakkelijk zal gaan machtiging te krijgen voor het koopen van steenen. Met het verstrekken door de gemeente besturen kan hij zich dan ook vereenigen, maar zou gaarne zien dat het Bestuur van K. en L. den Minister verzocht een rond schrijven aan de gemeentebesturen te richten, om die te wijzen op het belang van deze zaak en op de wenschelijkheid of nood zakelijkheid van aanschaffing, daar anders vele gemeentebesturen niet bereid zullen zijn de steenen te koopen. Ook de heer van Riessen deelt zijne ervaring op dit gebied mede en vindt de motie te apodictisch. Eerst stond de heer Vriend geheel afwijzend tegenover deze motie, vond ze te algemeen, maar wenschte thans niet in alle gevallen de steenen door de gemeentebesturen te laten aanschaffen. Alleen wanneer bijzondere werken worden opgemeten is overleg met de gemeenten wenschelijk en zien ook deze hun belang wel in. Hij stelt voor de motie als volgt te lezen: «De vergadering spreekt de wenschelijkheid uit, dat de land meters van het kadaster eventueel overleg plegen met gemeente besturen en andere groote lichamen omtrent het beschikbaar stellen van kad. steenen voor den kadastralen dienst.» Deze gewijzigde motie neemt de afd. Arnhem over en na stemming blijkt dat ze is aangenomen met 31 tegen 30 stemmen en 3 stemmen blanco. 4. Motie: De vergadering spreekt de wenschelijkheid uit om uit de acten steeds in het register 9 te doen overnemen even- tueele clausules omtrent nadere verrekening in verband met de door het kadaster vast te stellen grootten. Na mededeeling van den Voorzitterdat deze zaak door het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 163