bèstuur van K. en L. reeds aan het departement is besproken en dat de hoofdambtenaar van het Kadaster aldaar zich met de strekking ervan kan vereenigen, trekt de afd. Arnhem deze motie in. i. Voorstel van de afdeeling 's-Gravenhage: (in te leiden door den secretaris dier afdeeling, den Heer Harkink): «De Vereeniging voor K. en L. zal uit haar gewone leden een commissie benoemen, die tot taak heeft te onderzoeken: 1. welke samenwerking er bestaat tusschen Kadaster en de Gemeenten, die op ruime schaal bouwterreinen exploiteeren; 2. samenstelling, bekwaamheid en outilleering van het ge meente-personeel, belast met landmeetkundige werkzaamheden; 3. op welke wijze een economisch, technisch en juridisch juiste samenwerking te verkrijgen zou zijn. ToelichtingDe bedoeling is: a. een einde te maken aan in vele gemeenten voorkomende dubbele meting door Gemeente en Kadaster; b. het daar heen te leiden, dat de Gemeenten behoorlijk (liefst te Wageningen) opgeleid personeel aanstellen, zoodat in de toekomst het mogelijk wordt, dat de wenschen, vervat in het slot der diesrede, uitgesproken door Prof. Dieperink op 9 Maart 1928, vervuld worden en een samenwerking tusschen Kadaster en Gemeenten, gegrond op één technischen grondslag, k^n ontstaan. De heer Harkink geeft een mondelinge toelichting op deze motie en begint met de mededeeling, dat de afd. 's-Gravenhage een kleine wijziging in het voorstel wenscht aangebracht te zien en wel de woorden «uit haar gewone leden» te laten vervallen. Hij schetst den toestand zooals die in Rotterdam is, kan zich echter met deze werkwijze totaal niet vereenigen en ook niet met die, welke in Amsterdam wordt gevolgd. Daar deze zaak van geen locaal maar van algemeen belang is zou hij gaarne eene algemeene regeling ontworpen zien, geldende voor het ge- heele land of althans dat de door hem voorgestane commissie een verslag zou uitbrengen, dat aan alle daarvoor in aanmerking komende gemeentebesturen kan worden toegezonden, waarna plaatselijk getracht kan worden te bereiken wat er te bereiken is in den geest van het verslag. Ook wist hij niet hoever die 164

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 164