i65 samenwerking zou kunnen gaan, hij kon zonder nadere bestu deering van deze zaak en zonder voldoende kennis van de toe standen in andere gemeenten niet overzien wat de gevolgen zouden zijn b.v. op administratief en juridisch gebied. Dit te bestudeeren moet de taak zijn van de bedoelde commissie. Hij geeft daarna zijne meening over de toekomstige samen werking ten beste, waarin ook de. noodzakelijkheid wordt uitge sproken, dat de gemeente beschikt over minstens één in Wage- ningen opgeleid landmeter. De commissie dacht hij zich samengesteld uit één Ingenieur-Verificateur, één landmeter uit 's-Gravenhage, één uit Rotterdam en één uit een kleine gemeente en ten slotte een gemeente-ambtenaar; benoeming kan geschieden door de vergadering of door het bestuur. De Voorzitter sprekende namens het bestuur zou gaarne eerst een rapport opgemaakt zien door kadastrale deskundigen, die dit rapport uitbrengen aan de vereeniging. In verband hier mede stelt hij voor in de eerste alinea van het voorstel alleen te schrappen het woord «gewone» en punt 3 te lezen: of en zoo ja op welke wijze enz. Mocht de commissie tot het resultaat komen dat vruchtbare samenwerking te verkrijgen zal zijn, dan zou hij een volgend jaar de commissie wenschen uit te breiden met een gemeente-ambtenaar. Tegen deze wijziging van het voorstel en deze werkwijze heeft de afd. 's-Gravenhage geen bezwaar. De heer Smit vindt deze zaak belangrijk, vooral ook omdat ze op den duur bezuiniging zal medebrengen en hij stelt daarom voor een dergelijke commissie aan het Departement aan te vragen, dan heeft de vereeniging ook geen kosten. De Voorzitter wenscht eerst uitgemaakt te zien, dat het kadaster bij een samenwerking gebaat is en zoo ja, dan zou hij aan het Departement een uitgebreide commissie willen vragen. Nadat voor de benoeming in de commissie verschillende namen zijn genoemd wordt het voorstel met algemeene stemmen aan genomen; aan het bestuur wordt overgelaten een commissie te benoemen. I en m. Bij de rondvraag blijkt niemand het woord te ver langen en de Voorzitter sluit daarna het eerste gedeelte van deze vergadering.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 165